Ochrona środowiska – jeden z naszych najważniejszych celów

Redukcja emisji CO2

Czy kiedyś podczas zakupów w Internecie zastanawiałeś się, ile szkodliwego dwutlenku węgla powoduje dostawa towarów?

Od lat zajmujemy się tym problemem i znaleźliśmy sposoby zmniejszenia do minimum naszej emisji CO2. Niektóre z tych sposobów chcielibyśmy Ci przedstawić, ponieważ redukcja emisji CO2 i wykorzystywanie energii odnawialnych powinno być w dzisiejszych czasach celem każdej firmy!

Nasze nowe oprogramowanie – mniej papieru, większa wydajność!

W logistyce normalną praktyką jest kompletowanie zamówień na podstawie wydrukowanej listy towarów. Powstają w ten sposób tony papierów, które po zrealizowaniu zamówienia trzeba w drogi sposób utylizować, ponieważ zadrukowanego papieru nie można poddać całkowitemu recyklingowi. Naszym zdaniem taki sposób pracy nie jest ani ekologiczny, ani nowoczesny, dlatego zleciliśmy opracowanie specjalnego programu, który pozwala nam obyć się całkowicie bez papieru. Nasi pracownicy są wyposażeni w małe, energooszczędne urządzenia, na których zainstalowane jest to nowe oprogramowanie. Takie urządzenie zużywa mniej energii niż zwykły smartfon i jest ładowane prądem, który samodzielnie produkujemy z energii słonecznej. A najlepsze jest w tym to, że z jednej strony oszczędzamy papier, a więc chronimy lasy, a z drugiej elastyczność naszego nowego programu umożliwia nam jeszcze szybszą i bardziej efektywną wysyłkę zamówionego towaru.

Produkujemy więcej energii, niż jesteśmy w stanie zużyć!

Dzięki inwestycji w instalację fotowoltaiczną o powierzchni ok. 600 m2 wytwarzamy na powierzchni naszego centrum logistycznego nawet 8 megawatogodzin energii miesięcznie. (Dla porównania czteroosobowe gospodarstwo domowe zużywa rocznie ok. 4,4 megawatogodziny) Wytwarzamy zatem o wiele więcej prądu, niż sami zużywamy. Korzystamy więc z własnego prądu, a nadwyżki oddajemy do sieci energetycznej ENBW.

Więcej światła, mniej energii, lepsze samopoczucie!

Do każdej firmy, która musi oświetlić duże pomieszczenia biurowe lub hale, oświetlenie jest bardzo ważną kwestią. Szacuje się, że samo zużycie prądu przez źródła światła stanowi ok. 15-25% łącznego zużycia energii. Z pomoca ekspertów z LTG Deutschland zmniejszyliśmy zużycie prądu o ok. 60% dzięki zastąpieniu tradycyjnych źródeł światła najnowocześniejszą technologią LED. Jednocześnie wyraźnie poprawiliśmy oświetlenie biur i hal magazynowych: przy oszczędności kosztów ok. 60%! Dawniej co roku trzeba było w drogi sposób wymieniać ok. 40% tradycyjnych źródeł światła z uwagi na długi orkes użytkowania.
Kolejnym, niemniej ważnym czynnikiem, jest wpływ światła na atmosferę pracy i samopoczucie naszych pracowników, które dzięki tej zmianie dodatkowo się poprawiło.

Nasz cel

Wszystkie te nasze inwestycje wynikają z głębokiego przekonania i wiary w zrównoważony rozwój. Możesz więc mieć pewność, że nadal będziemy poszukiwać sposobów chronienia naszego środowiska naturalnego.