Zapachy perfum

1453 Artykuły
106175
5/5 na podstawie wszystkich ocen

Nuty zapachowe: Jak wybrać odpowiednie perfumy na podstawie nut zapachowych?

Nuty zapachowe to poszczególne składniki zapachowe perfum. Dzięki nim można odpowiednio sklasyfikować perfumy damskie i męskie. Do określonych rodzin zapachowych można też przyporządkować coraz więcej perfum unisex. Często składniki perfum unisex różnią się między sobą tylko kompozycją poszczególnych nut zapachowych i ilością, dzięki czemu mogą być noszone przez obie płci.

Wybór perfum według nut zapachowych

Klasyczne perfumy damskie to kompozycje zapachów stworzone specjalnie dla kobiet. Często są one kwiatowe, słodkie i ciepłe, w przeciwieństwie do bardziej drzewnych, wytrawnych i skórzanych męskich nut zapachowych.

Perfumy unisex harmonijnie łączą ze sobą te rodziny zapachowe, tworząc zrównoważone, piękne kompozycje.

Idealne perfumy dzięki trafnym opisom zapachów

Szczegółowe opisy zapachów pomogą Ci znaleźć odpowiednie perfumy w sklepie parfumdreams. Aby poszukiwania i wybór były łatwiejsze, przygotowaliśmy i zebraliśmy tu kilka opisów zapachów. Dzięki temu z pewnością znajdziesz idealne perfumy na każdą okazję.

Nuty zapachowe w perfumach damskich

Kobiece perfumy podkreślają następujące nuty zapachowe:

 • Perfumy kwiatowe są bardzo charakterystyczne dla perfum damskich. Róża i jaśmin nadają zapachowi kwiatowe niuanse. Z kolei nuty kwiatowo-korzenne są bardzo intensywne i zawierają niezwykle aromatyczne, pikantne komponenty.
 • Orientalne składniki są ciepłe, słodkie i intensywne. Gałka muszkatołowa, cynamon, goździki, wanilia i kumaryna są bardzo charakterystyczne dla tej rodziny zapachowej.
 • Nuty cytrusowe określa są potocznie jako szyprowe. Do tej grupy należą energetyczne, owocowe i częściowo również korzenne zapachy. Mech, piżmo i bergamotka są stałym składnikiem takich perfum.

Nuty zapachowe w perfumach męskich

Zapachy męskie można podzielić na następujące rodziny zapachowe:

 • Perfumy drzewne w perfumach męskich są eleganckie, ciepłe i harmonijne. Dla tej rodziny zapachowej bardzo charakterystyczne są zarówno nuty drewna sandałowego, tabaki czy skóry, jak i lekko owocowe.
 • Klasyczne korzenne składniki wyróżniają się nutami skóry, pomarańczy i paczuli. W korzennych perfumach męskich dość często obecne są również wanilia, anyż i cynamon.
 • Aromatyczne perfumy wyróżniają się akordami wytrawnych, nieco pikantnych ziół i cytrusów. Są one wyjątkowo orzeźwiające dzięki lawendzie, limonce i labdanum. Do tej rodziny zapachowej znakomicie pasuje również rozmaryn i szałwia.

W poszukiwaniu idealnej nuty zapachowej

Istnieje mnóstwo opisów zapachów, które szczegółowo odzwierciedlają nutę głowy i serca każdych perfum.

 • Zapachy wodne przywodzą na myśl świeżą wodę. Są one klarowne i czyste.
 • Zieleń to także popularna nuta zapachowa, która symbolizuje naturalność i czystość.
 • Perfumy pudrowe są charakterystyczne dla słodkich, kobiecych i subtelnych perfum.
 • Z kolei
 • perfumy cytrusowe zawierają świeże akordy limonki, mandarynki i bergamotki.

Nuty zapachowe dla każdego w parfumdreams

Na parfumdreams przy każdych perfumach w opisie produktu znajdziesz szczegółowy i dokładny wykaz składników. Zanurz się w świecie zapachów i znajdź idealne perfumy na podstawie harmonijnych nut zapachowych i trafnych opisów.