Obcinacze do paznokci

45 Artykuły
49
4,5/5 na podstawie wszystkich ocen

Obcinacze do precyzyjnego manicure

Niezależnie od tego, czy są krótkie czy długie, zaokrąglone czy spiczaste: Obcinacze do paznokci pomogą nadać paznokciom pożądaną długość. Precyzyjne narzędzia tnące niezawodnie skrócą nawet najgrubsze paznokcie, nie uszkadzając ich. Taki rezultat gwarantują szlifowane, ostre krawędzie i efekt dźwigni.

Różne obcinacze do paznokci dostosowane do Twoich potrzeb

Paznokcie u rąk i stóp to sprawa bardzo indywidualna. Niektóre osoby mają mocną i grubą płytkę paznokcia, u innych jest ona cienka niczym papier. Właśnie dlatego asortyment obcinaczy do paznokci jest tak szeroki. Do wyboru masz następujące warianty:

  • Obcinacze do paznokci o długości 6 cm: Standardowy rozmiar, który niezawodnie skraca normalne paznokcie. Nadaje się również do paznokci u stóp, ale zazwyczaj nie do dużego palca.
  • Duże obcinacze do paznokci o długości do 10 cm: Wersje w większych rozmiarach zaprojektowane specjalnie do obcinania grubych paznokci u stóp i kciuka.
  • Obcinacze do paznokci ze sprężyną: Nawet najgrubsze paznokcie nie mają żadnych szans. Sprężyna potęguje działanie dźwigni i sprawia, że obsługa staje się dziecinnie prosta.

Większość produktów do obcinania paznokci jest wykonana ze stali nierdzewnej. Niektóre powierzchnie są niklowane. Uważaj, jeśli jesteś podatna na alergie.

Obcinacze do paznokci czy inny sposób – co wybrać?

Szybko można wymienić zalety standardowych obcinaczy do paznokci. Są łatwe w obsłudze i zajmują niewiele miejsca. Krawędź tnąca jest prosta, co zapobiega wrastaniu paznokci. Dłuższe wersje nadają się zarówno do paznokci u stóp, jak i rąk. Większość modeli ma zintegrowany pilnik.

Cążki do paznokci to profesjonalne narzędzie, które wymaga pewnej wprawy. Przy właściwym użyciu ich potężne ostrza obetną każdy paznokieć, zarówno naturalny, jak i sztuczny. Jednak często są one zbyt nieporęczne dla delikatnych palców. Cążki do paznokci są zwykle cięższe i większe. Dlatego wymagają więcej miejsca. Na początku ich obsługa jest dość trudna.

Wszystko zależy od tego, jakie masz paznokcie. Jeśli chcesz samodzielnie skrócić paznokcie żelowe, warto zainwestować w cążki do paznokci. Duże obcinacze do paznokci są uniwersalne i pomogą w wykonaniu pedicure. Mniejsze modele są idealne w podróży lub do torebki.

Jak prawidłowo używać obcinaczy i cążków do paznokci

Dźwignia obcinacza blokuje urządzenie w pozycji wyjściowej. Dlatego należy je najpierw ustawić pod kątem 45 °. Obcinacz do paznokci chwyć kciukiem i pozostałymi palcami. Wsuń paznokieć pomiędzy krawędzie tnące. Wystarczy krótko nacisnąć – i gotowe. Analogicznie do tego, chwyć cążki do paznokci między palce i kciuk. Nacisk będzie wystarczający, aby precyzyjnie skrócić nawet grubsze paznokcie.

Obcinacze do paznokci wymagają regularnego czyszczenia

Po użyciu obcinaczy ani cążków do paznokci nie można tak po prostu schować do kosmetyczki. Trzeba je umyć pod bieżącą wodą, aby usunąć brud i resztki naskórka. Następnie należy zdezynfekować przyrządy alkoholem lub izopropanolem. Zawsze powinno się przeprowadzić dezynfekcję, zwłaszcza jeśli cążków do paznokci używają także inny domownicy. Dzięki temu zapobiegasz rozprzestrzenianiu się bakterii i grzybów.