Krem do stylizacji włosów

18 Artykuły
262
4,5/5 na podstawie wszystkich ocen

Krem do włosów dla mężczyzn – lekkie utrwalenie i naturalny połysk do swobodnych stylizacji

Dzięki kremowi do włosów możesz błyskawicznie wystylizować włosy. W zależności od receptury można uzyskać lekkie lub średnie utrwalenie bez efektu sklejania. Dzięki kremowej konsystencji produkt łatwo rozprowadza się na włosach. Odżywcze i nawilżające składniki nadają włosom naturalny połysk. Krem do włosów dla mężczyzn nadaje się szczególnie do tworzenia nonszalanckich fryzur w stylu surfera lub out of bed.

Czym jest krem do włosów dla mężczyzn?

Krem do włosów to wszechstronny produkt do stylizacji i pielęgnacji włosów, który nadaje im lekki połysk, nie obciążając ich i nie sprawiając, że wyglądają na tłuste. Zwiększa trwałość fryzury i ujarzmia niesforne, wystające włoski. Jednocześnie krem ​​do stylizacji zapewnia duże nawilżenie, zapobiega wysuszaniu i ułatwia rozczesywanie na całej długości.

Kremy do włosów dla mężczyzn nadają się do swobodnych fryzur, w których włosy układają się w naturalny sposób. Dzięki zastosowaniu tego produktu fryzura wygląda dość nonszalancko i ma błyszczące wykończenie. Oprócz wersji bezzapachowych istnieją kremy do włosów o charakterystycznym męskim zapachu, który towarzyszy mężczyźnie przez cały dzień.

Do jakiego rodzaju włosów przeznaczony jest krem?

Krem do włosów dla mężczyzn jest odpowiedni dla włosów o różnorodnej strukturze, a poszczególne produkty są dopasowane do indywidualnych potrzeb różnego rodzaju włosów. W większości przypadków jest to nie tylko produkt do stylizacji, ale zawiera także szereg bardzo skutecznych składników pielęgnujących włosy. Producenci oferują kremy do:

  • włosów suchych: Te produkty zawierają cenne składniki, które odżywiają i nawilżają włosy. Włosy zyskują naturalny połysk, są odżywione i elastyczne.
  • włosów kręconych i puszących się: Produkty do pielęgnacji i stylizacji otulają włosy niczym płaszcz ochronny, nadając lokom sprężystość i subtelny połysk. W deszczowe lub parne dni zapobiegają puszeniu się włosów i nadają fryzurze odpowiednią formę i kształt.
  • włosów cienkich: Te kremy do włosów mają lekką formułę, która nie obciąża cienkich włosów. Produkt zagęszcza strukturę włosa i nadaje fryzurze większą objętość. Niektóre z nich zawierają specjalny składnik aktywny, który stymuluje porost włosów.
  • włosów tłustych: Te produkty odświeżają włosy i usuwają tłuszcz u nasady, ponieważ zawierają pochłaniające sebum cząsteczki pudru, które równomiernie rozprowadzają się podczas suszenia. To sprawia, że włosy są czyste, mocniejsze i łatwiejsze do układania.

Dobry krem ​​do stylizacji spełnia różnorodne zadania. Uelastycznia i nawilża włosy oraz nadaje im połysk. Produkty nadają fryzurze większą wyrazistość i trwałość, nie obciążając włosów.

Jak stosować krem do włosów?

Krem do włosów dla mężczyzn należy stosować na suche lub osuszone ręcznikiem włosy. Ilość kremu potrzebna do stylizacji zależy od długości i rodzaju włosów. Na początek wystarczy niewielka ilość produktu, aby w razie potrzeby stopniowo ją zwiększyć. Jeśli odrobinę produktu rozetrzesz najpierw w dłoniach, produkt będzie lepiej się rozprowadzać. Następnie należy równomiernie nałożyć krem ​​na całej długości lub podkreślić poszczególne partie.

Aby uzyskać idealny wygląd, przeciągnij palcami po pasmach lub użyj grzebienia, aby ujarzmić pojedyncze włoski. W ciągu dnia możesz przeczesać się tak często, jak chcesz. Aby uzyskać większą objętość i kształt fryzury, rozprowadź krem ​​do włosów na osuszonych ręcznikiem włosach i ułóż je suszarką. Aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym ciepłym powietrzem, wiele produktów zawiera ochronną warstwę termiczną, która powstaje wokół trzonu włosa i zapobiega uszkodzeniu jego struktury.