Maski na stopy

13 Artykuły
5
5/5 na podstawie wszystkich ocen

Maska do stóp – odżywcza pielęgnacja stóp przeciw zrogowaceniom i spękaniom

Zwłaszcza latem, kiedy znów częściej chodzimy boso lub w sandałach, chcemy pochwalić się pięknymi stopami. Niestety, podczas długiej zimy często zaniedbujemy pielęgnację stóp. Skutkiem tego jest nieestetyczna spękana, zrogowaciała skóra. Jednak dzięki masce na stopy możesz ją skutecznie pielęgnować i doprowadzić do porządku.

Maski na stopy gwarantujące spektakularne efekty

Maski na stopy to wyjątkowe produkty pielęgnacyjne. Można nakładać je na stopy podobnie jak skarpetki złuszczające i zawierają szereg odżywczych składników. Dzięki nim stopy otrzymują dokładnie taką pielęgnację, jakiej potrzebują. Zestresowane stopy nękane suchą skórą nie stanowią więc już żadnego problemu. Aby rutynowa pielęgnacja stóp działała prawidłowo, maski należy stosować w następujący sposób:

  • Kup maskę na stopy: Przed rozpoczęciem pielęgnacji należy oczywiście zakupić odpowiednią maskę na stopy. Ważne jest, aby zawierała ona nie tylko cenne enzymy owocowe, ale także odżywcze substancje pielęgnacyjne. Należą do nich aloes, olej kokosowy czy masło shea. Zawsze wybieraj produkt odpowiadający indywidualnym potrzebom. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć miękkie i zadbane stopy.
  • Przygotuj stopy: Przed nałożeniem maski na stopy przeciw zrogowaciałej skórze należy umyć stopy. Ma to sens, ponieważ tylko czysta stopa może optymalnie wchłonąć substancje pielęgnacyjne. Po zakończeniu kąpieli stóp nałóż na stopy maskę. Wyjmij parę skarpetek z opakowania i włóż każdą stopę w maskę.
  • Pozostaw maskę do wchłonięcia: Stosowanie maski na stopy jest nieskomplikowane. Gdy para skarpetek znajdzie się na stopach, składniki natychmiast zaczynają działać. Nie tylko nawilżają suche partie, ale także łagodzą zrogowacenia i spękaną skórę. Pozostaw skarpetki na stopach przez czas podany w instrukcji użycia. Z reguły zabieg trwa 40-90 minut. Wykorzystaj te chwile, aby się zrelaksować.
  • Odpręż się i ciesz wolnym czasem: Większość masek na stopy jest cienka. Dlatego może rozerwać się pod wpływem obciążenia. Wykorzystaj tę przerwę na czytanie książki lub obejrzenie ulubionego serialu. W końcu każdy potrzebuje parę chwil tylko dla siebie.

Po zakończonym zabiegu po prostu zdejmij skarpetki ze stóp. Skóra może zacząć się łuszczyć. Niekiedy efekt ten występuje po krótkim czasie, a czasami trzeba poczekać na rezultaty kilka dni.

Maska na stopy do okazjonalnego stosowania

Maski dostarczają stopom wszystkich składników aktywnych potrzebnych do uzyskania miękkiej skóry. Działanie tych produktów pielęgnacyjnych jest podobne do działania maseczek do twarzy. Są one nasączone cennymi serami, które wnikają głęboko w skórę i zapewniają jej najlepszą pielęgnację. Niemniej jednak, maskę na stopy należy stosować tylko okazjonalnie.

Wiele masek na stopy zawiera kwasy owocowe o silnym działaniu, które mają zmiękczyć skórę. W zależności od produktu zaleca się stosowanie maski tylko od czasu do czasu. Już raz w miesiącu wystarczy, aby zapewnić stopom pielęgnację, której potrzebują. Do pielęgnacji stóp pomiędzy zabiegami doskonale nadają się peelingi do stóp, kremy do stóp i balsamy do stóp.

Kup maskę na stopy w parfumdreams i ciesz się doskonałą pielęgnacją

Istnieje wiele różnych masek na stopy, które dają różne efekty w zależności od tego, czego potrzebujesz. Niektóre maski na stopy doskonale nawilżają, podczas gdy inne skutecznie zapobiegają powstawaniu zrogowaceń i przesuszaniu skóry. W parfumdreams znajdziesz różnorodne produkty do pielęgnacji stóp. Piękne i aksamitnie miękkie stopy nie pozostają już w sferze marzeń.