Zaoszczędź 25%* na swoich ulubionych produktach na wiosnę

Menu

Parfumdreams

Szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn

8 Artykuły

Kup środki na porost włosów i szampony przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn

Zakola lub okrągła łysina na czubku głowy nie są rzadkością u mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Aby zapobiegać postępującej utracie włosów, można korzystać ze specjalnych szamponów i środków na porost włosów, które aktywują cebulki. W parfumdreams znajdziesz szeroką gamę produktów z różnymi składnikami, które przeciwdziałają wypadaniu włosów u mężczyzn.

Co powoduje wypadanie włosów u mężczyzn?

Rozproszone wypadanie włosów u mężczyzn występuje niezależnie od wieku i poziomu hormonów. W tym przypadku włosy nie przerzedzają się w określonych partiach, lecz na całej głowie. Powodem mogą być niektóre leki, infekcje grypowe lub dysfunkcje tarczycy. Do tego dochodzą takie czynniki jak stres lub niedobór żelaza i cynku w organizmie.

W wielu przypadkach wypadanie włosów u mężczyzn jest uwarunkowane genetycznie. W przeszłości uważano, że czynnikiem wyzwalającym wypadanie włosów jest męski hormon płciowy testosteron. W międzyczasie naukowcy odkryli, że jego metabolit dihydrotestosteron (DHT) jest odpowiedzialny przede wszystkim za wypadanie włosów na czubku głowy i zakola.

Gdy gromadzi się w mieszkach włosowych, kurczą się one do momentu, aż przestają produkować włosy. Jednocześnie transportujące krew naczynia włosowate zwężają się, co oznacza, że mieszki włosowe nie otrzymują wystarczającej ilości składników odżywczych. Dzięki tym badaniom wielu producentów koncentruje się na produktach na porost włosów dla mężczyzn i szamponach przeciw wypadaniu włosów, które poprawiają krążenie krwi w skórze głowy i dostarczają cebulkom włosów cennych składników odżywczych.

Skuteczne zapobieganie wypadaniu włosów: Szampony przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn

Skutecznym i popularnym sposobem na powstrzymanie wypadania włosów są szampony przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn. Zawierają one składniki aktywne, takie jak niacyna (witamina B3) i cynk, które aktywują cebulki włosów. Dostarczają cebulkom składników odżywczych i jednocześnie wspierają metabolizm energetyczny.

Powszechnie stosowane są szampony z wysoką zawartością kofeiny. Kofeina jest jedną z najstarszych i najlepiej przebadanych substancji aktywnych przeciw wypadaniu włosów u mężczyzn. Ten energetyzujący składnik dociera bezpośrednio do cebulki włosa przy każdym myciu. Blokuje tam męski hormon płciowy dihydrotestosteron (DHT) i jednocześnie wspomaga wzrost włosów.

Jak stosować szampony przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn?

Aby szampon mógł odpowiednio zadziałać, należy używać go do codziennego mycia włosów i pozostawić na skórze głowy na dwie minuty. Następnie wystarczy spłukać pozostałości produktu letnią wodą. Aby jeszcze bardziej wzmocnić włosy i zatrzymać ich wypadanie u mężczyzn, należy na stałe stosować preparat na porost włosów. Dobrym rozwiązaniem są również toniki do włosów, płyny lub sera, które zwiększają produktywność cebulek i przyspieszają tempo wzrostu włosów.

Środki na porost włosów dla mężczyzn: Jakie składniki są skuteczne

W leczeniu wypadania włosów kluczowe znaczenie ma postać, w jakiej ono występuje. Następujące składniki zapobiegają wypadaniu włosów uwarunkowanemu genetycznie:

  • Minoksydyl: Ten wysoce skuteczny składnik rozszerza naczynia krwionośne, wspomagając dopływ krwi i składników odżywczych do mieszków włosowych, co przyczynia się do wzrostu nowych włosów.
  • Aminexil: Ten opatentowany składnik aktywny ma działanie podobne do minoksydylu. Rozluźnia zesztywniały kolagen w mieszkach włosowych, dzięki czemu cebulki są mocniej ukorzenione w skórze głowy.
  • Olejek arganowy: Olejek jest bogaty w witaminę E, przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe. Stymuluje krążenie krwi w skórze głowy i przyspiesza wzrost włosów.
  • Tiocyjanian: Składnik ten wzmacnia cebulki włosów i chroni je przed stresem oksydacyjnym.
  • Stemoxydine: Ta aktywna cząsteczka stymuluje wzrost włosów i zapewnia im optymalną gęstość.
  • Biotynyl-GHK: Ten tripeptyd składa się z trzech estrów aminokwasów i biotyny. Wzmacnia włosy, wspomaga ich wzrost i zmniejsza wypadanie. Jednocześnie stymuluje mieszki włosowe i poprawia ukrwienie skóry głowy. Przy regularnym stosowaniu efektem są zdrowe włosy.
  • MKMS24: Ten opatentowany składnik aktywny z tymianku, bambusa i soczewicy stymuluje cebulki włosów. Przedłuża fazę wzrostu włosów, ogranicza ich wypadanie i przyspiesza wzrost nowych włosów.

Większość środków na porost włosów dla mężczyzn lub szamponów stosuje się na stałe. Jeśli je odstawisz, włosy zaczną wypadać na nowo. Dlatego ważne jest, aby znaleźć szampon przeciw wypadaniu włosów, który dobrze tolerujesz.

Nasz serwis dla Ciebie

** Szczegółowe warunki promocji znajdziesz w swoim osobistym newsletterze powitalnym

Rabat został już odliczony od ceny produktu i obowiązuje tylko na wybrane artykuły. Kod rabatowy nie jest potrzebny. Oferta obowiązuje do 22.04.2024.

Sposoby płatności


Kupuj doskonale

Bezpieczne zakupy

Partnerzy transportowi

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Tik Tok
Instagram
Youtube