Korektory

129 Artykuły
6411
4,5/5 na podstawie wszystkich ocen

Korektor – punktowa perfekcja dla świeżej cery

Korektor to idealny produkt do tuszowania cieni pod oczami, plam i wyprysków. Dzięki niemu w kilka chwil cera staje się bardziej jednolita i zyskuje świeży wygląd. Ale przy wyborze korektora często nasuwają się różne pytania. Znalezienie odpowiedniego akcesorium kosmetycznego i jego optymalne używanie nie jest jednak trudne.

Do czego właściwie potrzebuję korektora?

Korektor jest na wagę złota, jeśli chcesz złagodzić cienie pod oczami lub ukryć zaczerwienienia. Jego głównym zadaniem jest bowiem rozjaśnianie skóry i tuszowanie niedoskonałości. Tam, gdzie podkład nie wystarcza, korektor oferuje cenne wsparcie, ponieważ jest bardziej napigmentowany.

  • Jak wybrać odpowiedni korektor: Także korektory dostępne są w różnych odcieniach. Dla każdego rodzaju skóry można znaleźć odpowiedni produkt w słoiczku lub sztyfcie, który jest wygodny w użyciu. Ponieważ korektor zawiera więcej pigmentu niż podkład, produkt należy nakładać ostrożnie. Często wystarczy już odrobina, aby skóra stała się bardziej promienna.
  • Wybór odpowiedniego koloru: Aby znaleźć idealny korektor, produkt należy wypróbować nie tylko na grzbiecie dłoni. Najlepiej przetestować go na szyi lub bezpośrednio na twarzy. Aby uzyskać efekt rozświetlenia pod oczami, korektor powinien być nieco jaśniejszy niż naturalny odcień skóry. Natomiast aby ukryć niedoskonałości, produkt powinien odpowiadać odcieniowi skóry.
  • Najpierw nałóż podkład, a następnie korektor: Korektory nie tylko ukrywają niedoskonałości, zmarszczki czy redukują zaczerwienienia. Dopełniają także makijaż. Wszelkie plamy lub niedoskonałości, które są widoczne po nałożeniu podkładu, można zredukować za pomocą korektora. Dlatego produkt ten najlepiej stosować po nałożeniu podkładu.

W przypadku chłodnych odcieni skóry z czerwonymi lub niebieskimi tonami zaleca się korektory z czerwonymi składnikami. Z kolei w przypadku ciepłych karnacji o beżowym lub złotym odcieniu należy stosować korektory z żółtymi lub brązowymi składnikami.

Używaj korektora selektywnie i dyskretnie

Za pomocą korektora można zatuszować cienie pod oczami lub ukryć wypryski. Nie ma jednak konieczności stosowania dużej ilości produktu. Często wystarczy niewielka ilość, aby optymalnie wyrównać koloryt cery.

Korektor najlepiej nakładać na skórę palcami. W okolicy oczu należy delikatnie wklepać go w skórę palcem serdecznym. Nałożony na skórę korektor utrzymuje się przez prawie cały dzień i subtelnie poprawia wygląd. Dobry produkt jest lekki, pielęgnujący i nie osadza się w zmarszczkach.

Jest to szczególnie ważne w przypadku skóry dojrzałej. Istnieją również korektory przeciwstarzeniowe, które zostały specjalnie opracowane, aby dać sobie radę ze zmarszczkami, opuchlizną, cieniami pod oczami i kurzymi łapkami. Dzięki beztłuszczowej konsystencji nie zatykają porów ani zmarszczek i zapewniają promienny wygląd utrzymujący się przez kilka godzin.

Mała wskazówka: Użyj korektora, aby odrobinę rozświetlić kącik oka lub powiekę. Delikatnie rozprowadź produkt małym palcem, nie rozcierając go zbytnio. Efekt jest imponujący, a okolice oczu od razu wyglądają świeżo.

Kup korektor online w parfumdreams

W sztyfcie, płynny lub w kremowej postaci w słoiczku –- w zależności od preferencji i intensywności dostępne są różne rodzaje korektorów. W parfumdreams znajdziesz bogaty wybór produktów wielu marek i producentów. Oprócz korektorów z filtrem przeciwsłonecznym, można również zdecydować się na produkt wodoodporny. Dla fascynująco pięknego wyglądu, który utrzymuje się przez cały dzień.