Ochrona przed słońcem dla włosów!

Włosy reagują wrażliwie na promieniowanie UV podobnie jak usta i ciało. Promieniowanie UV przenika do warstwy ochronnej włosów i powoduje, że tracą połysk oraz nawilżenie, a ponadto blakną. Sięgnij po spray termoochronny z filtrami UV, olejkami i witaminami, specjalnie do Twoich włosów.

Summer Scents Beach Look krem-do-opalania Ochrona przed słońcem dla włosów! Ochrona przed słońcem dla każdego typu skóry! Dobrze wiedzieć: pomoc przy oparzeniach słonecznych

W jaki sposób promienie UV wpływają na włosy?

Twoje włosy podobnie jak skóra wymagają specjalnej pielęgnacji latem. Promieniowanie UV może doprowadzić do tego, że Twoje włosy staną się szybciej przesuszone i łamliwe. Słońce przenika do włókna włosów i w ten sposób osłabia keratynową strukturę włosa. Do tego światło słoneczne powoduje wypłowienie koloru włosów. Promieniowanie UV jest ponadto szkodliwe dla skóry głowy, gdy otrzyma nadmierną ilość słońca. Należy poświęcić bardzo dużo uwagi zwłaszcza przedziałkowi i miejscom przerzedzenia włosów na głowie.

Te produkty do pielęgnacji włosów należą do codziennej pielęgnacji latem!

 

> Szampon z filtrami UV > Spray przeciwsłoneczny do włosów > Maska po opalaniu - działanie produktów po opalaniu jest podobne jak działanie aloe vera na skórę. Uwalnia ona włosy z resztek wody słonej i chlorowanej. Produkty chroniące przed słońcem do włosów tworzą warstwę ochronną wokół włosów oraz dostarczają im nawilżenia i witamin. Dzięki temu Twoje włosy nie ulegną przesuszeniu i nie będą łamliwe.

 

Dalsze wskazówki przeciwko łamliwym włosom!

Wskazówka 1: po pływaniu spłucz włosy! Czy to po kąpieli w basenie czy morzu ­ szybko spłucz włosy, ponieważ woda chlorowana lub słona sprawia, że stają się łamliwe! Wskazówka 2: unikaj koloryzacji latem! Koloryzacja dodatkowo niszczy włosy latem, dlatego wtedy lepiej trzymaj się z daleka od środków do farbowania włosów! Wskazówka 3: zapewnij włosom dodatkową porcję pielęgnacji! Maska do włosów i kuracja do włosów dostarczają im składników odżywczych oraz przeciwdziałają rozdwajaniu końcówek i łamliwości włosa. Dzięki temu Twoje włosy pozostaną jedwabiste i miękkie przez całe lato! Wskazówka 4: sięgaj po ochronne gumki do włosów typu Scrunchies zamiast metalowych zapięć. Zapięcia metalowe podgrzewają się na słońcu, co z kolei znowu może prowadzić do łamliwości włosów.

Ochrona przed słońcem dla osób z przedziałkiem

Co pewien czas zmieniaj położenie przedziałka - w ten sposób słońce nie ma możliwości stałego świecenia w jedno miejsce na głowie. Tutaj również dobrze sprawdza się przezroczysty produkt z filtrem UV. Produkt ten nie natłuszcza, łatwo się nakłada i nie wpływa na Twój codzienny wygląd włosów. Modne elementy garderoby również dla ochrony: kapelusz przeciwsłoneczny lub chusta na głowę - one też zapewniają dobrą ochronę i przyciągają spojrzenia!

Pielęgnacja przeciwsłoneczna dla łysiny

 

W przypadku osób łysych ryzyko oparzenia słonecznego jest ekstremalnie wysokie. Oparzenia na głowie są bardzo niebezpieczne i powinny być zawsze zbadane przez dermatologa. W tym miejscu sięgnij po ochronę przed słońcem z wysoki filtrem SPF. Dzięki przezroczystemu sprayowi przeciwsłonecznemu zapewniasz matowy wygląd.