Poradnik pielęgnacji włosów: włosy suche

Przyczyną suchych włosów jest niewłaściwa pielęgnacja. Jeśli Twoje włosy są suche i pozbawione połysku, w swojej rutynowej pielęgnacji powinnaś uwzględnić następujące punkty:

 

Nasze topowe kosmetyki polecane do włosów suchych

 

- Mycie włosów: zbyt częste mycie włosów sprawia, że stają się suche i matowe. Każde mycie włosów narusza warstwę hydrolipidową skóry. Dwa do trzech myć w tygodniu w zupełności wystarczy.
- Zbyt częste rozczesywanie włosów: jeśli masz suche włosy, częste czesanie i szczotkowanie nie jest wskazane. Szczotka lub grzebień uszkadza strukturę włosów, sprawiając, że stają się matowe i łamliwe. W takim przypadku polecamy stosowanie delikatnych produktów na bazie naturalnych składników.
- Pielęgnacja: suchym włosom brakuje odpowiedniego nawilżenia i naturalnego natłuszczenia. Dobierz kosmetyki tak, aby odpowiednio nawilżyły Twoje włosy i sprawiły, że znów będą lśniące. Sięgnij po maski lub odżywki do włosów, aby zapewnić im dodatkową porcję nawilżenia.
- Termoochrona! Włosy suche wymagają intensywnej pielęgnacji po stylizacji na gorąco. Sięgnij po ulubioną piankę i termoochronę.

 

Polecamy