Poradnik pielęgnacji włosów: włosy suche

Przyczyną suchych włosów jest niewłaściwa pielęgnacja. Jeśli Twoje włosy są suche i bez połysku, w swojej rutynowej pielęgnacji powinnaś uwzględnić następujące punkty:

 

1. Mycie włosów: Przyczyną suchych włosów może być ich zbyt częste mycie. Każde mycie włosów narusza warstwę lipidową skóry. Dwa do trzech myć w tygodniu w zupełności wystarczy.

2. Zbyt częste rozczesywanie włosów: Jeśli masz suche włosy, częste czesanie i szczotkowanie nie jest wskazane. Szczotka lub grzebień narusza strukturę włosów, sprawiając, że stają się matowe i łamliwe. W takim przypadku polecamy stosowanie delikatnych produktów na bazie naturalnych składników.

3. Pielęgnacja: Suchym włosom brakuje odpowiedniego nawilżenia i naturalnego natłuszczenia. Dobierz kosmetyki tak, aby odpowiednio nawilżyły Twoje włosy i sprawiły, że znów będą lśniące. Sięgnij po maskę lub odżywkę do włosów, aby zapewnić im dodatkową porcję nawilżenia.

4. Ochrona przed wysoką temperaturą! Włosy suche wymagają intensywnej pielęgnacji do stylizacji na gorąco. Sięgnij po swoją ulubioną piankę i preparat do termoochrony.

 

Nawilżające kosmetyki

Odkryj inne produkty