Lalique

39
4,5/5 na podstawie wszystkich ocen

Lalique: francuskie luksusowe perfumy w wyrazistych flakonach

Artystycznie zaprojektowane flakony i wysokiej jakości zapachy charakteryzują luksusową markę Lalique. Firma ma siedzibę w Paryżu i oprócz perfum i biżuterii produkuje przede wszystkim artystyczne przedmioty ze szkła. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1988 roku przez artystę tworzącego w szkle i jubilera René Lalique'a – Francuza, który dzięki swoim flakonom perfum ze szkła kryształowego, biżuterii i szklanym rzeźbom zyskał światową sławę.

Perfumy Lalique są dziś oferowane w sklepach detalicznych, ale istnieją również limitowane edycje w ekskluzywnych flakonach, które kosztują kilka tysięcy euro i są dostępne tylko w wybranych perfumeriach i butikach Lalique.

Co wyróżnia perfumy Lalique?

Zapachy Lalique charakteryzują się wyważonymi kompozycjami, wysokiej jakości składnikami i wyjątkowymi flakonami. Pierwsze perfumy trafiły na rynek w 1992 roku, czyli ponad 100 lat po założeniu firmy. Inicjatorką była wnuczka założyciela firmy, Marie Claude Lalique, która przejęła biznes po śmierci syna René Lalique'a, Marca.

Marie Claude Lalique już swoim pierwszym zapachem Lalique stworzyła produkt, który był prawdziwym dziełem sztuki – zarówno pod względem wizualnym, jak i zapachowym. Perfumy Lalique do dziś są symbolem zmysłowości, wdzięku i elegancji, a niektóre flakony luksusowych zapachów są znane na całym świecie i część z nich można znaleźć w muzeach.

Które perfumy Lalique cieszą się szczególną sławą?

Lalique de Lalique były pierwszymi perfumami francuskiej marki szkła artystycznego i szybko stały się klasykiem. Mają one słodki kwiatowy zapach z nutą głowy irysa, jaśminu i róży, nutą serca gruszki, czarnej porzeczki i jeżyny oraz nutą bazy wanilii, drewna sandałowego i piżma. Inne ekskluzywne zapachy tej znanej na całym świecie marki to:

  • Lalique Encre Noir, ekscytujący zapach dla mężczyzn o świeżym i drzewnym charakterze, który emanuje ciepłem i dymnymi nutami.
  • Perles de Lalique, który pachnie różą, irysem, mchem dębowym, paczulą i korzeniem irysa.
  • Lalique Soleil Vibrant, czyli zapach, który pachnie słońcem i latem, we flakonie wzorowanym na słońcu.

Jedno lub dwa psiknięcia wystarczą, aby uwolnić niepowtarzalne zapachy, które na każdej skórze pachną nieco inaczej.

Kupuj perfumy Lalique i ciesz się szerokim wyborem produktów

Odkryj luksusowy świat Lalique w parfumdreams: Znajdziesz tu zarówno zapachy męskie Lalique, jak i zapachy damskie Lalique. Wnieś kawałek luksusu i sztuki perfumeryjnej do swojego domu i odkryj szeroką gamę produktów w parfumdreams.