Zaoszczędź 25%* na swoich ulubionych produktach na wiosnę

Menu

Parfumdreams

Czym jest miska do golenia?

Miska do golenia to ważny element klasycznego golenia na mokro. Mężczyźni, którzy golą się brzytwą, mydłem do golenia i pędzlem, zamiast tradycyjnej czy elektrycznej maszynki, z wielu powodów potrzebują również miseczki do golenia.

Dobrze wyposażony zestaw do golenia dla mężczyzn zawsze zawiera miskę do golenia. Ale można ją również kupić osobno. Zestawy do golenia często są zaprojektowane tak, aby pędzel wisiał nad miską. Ale jej funkcja wykracza daleko poza zwykłe zbieranie nadmiaru kropli wiszących na pędzlu.

Dlaczego potrzebujesz miski do golenia?

Miska do golenia pełni ważne funkcje. Spienisz w niej mydło do golenia za pomocą pędzla. Kluczowe znaczenie ma tutaj materiał, z jakiego wykonana jest miska i jaki ma rozmiar. Jeśli będzie za mała, pianka będzie wylewać się poza krawędzie. Jeśli będzie za duża i włożysz do niej kawałek mydła do golenia, mydło zawsze się wyślizgnie i nie będziesz w stanie dobrze go spienić.

Nie zaleca się zwykłego ubijania mydła do golenia w mydelniczce. Konsystencja pianki i wrażenia będą w takim przypadku zupełnie inne. Jeśli pozwalasz sobie na luksus golenia na mokro za pomocą pędzla i ubitej pianki do golenia, warto zaopatrzyć się także w ładną miskę do golenia, która doskonale uzupełni zestaw.

Jaki jest optymalny rozmiar miski do golenia?

Zalecana średnica wynosi od ośmiu do dwunastu centymetrów. Wysokość powinna wynosić od czterech do ośmiu centymetrów. Istotny jest także rozmiar i objętość pędzla do golenia – w końcu musi on wygodnie mieścić się w misce, a jednocześnie mieć miejsce na jego przesuwanie, aby można było stworzyć idealną piankę do golenia.

Do czego jeszcze potrzebujesz miski do golenia?

Kolejnym powodem, dla którego miska do golenia jest niezbędna, jest to, że znaczniej ułatwia czyszczenie pędzla. Wystarczy napełnić czystą miskę świeżą wodą i wyczyścić w niej pędzel. Następnie możesz powiesić go nad miską, aby krople wody pozostałe na pędzlu spłynęły do niej, a nie na blat w łazience.

Z jakiego materiału powinna być wykonana miska do golenia?

Jeśli chodzi o materiał, masz do wyboru różne opcje:

  • Stal nierdzewna charakteryzuje się bardzo małym tarciem, co oznacza, że ​​możesz szybko wymieszać mydło do golenia i uzyskać odpowiednią pianę.
  • Róg jest materiałem naturalnym i tworzy drobno porowatą piankę. Dodatkowo materiał jest zawsze lekko chłodny, co sprawia, że ​​poziom piany w misce pozostaje stały przez cały czas golenia i nie trzeba ponownie jej spieniać.
  • Drewno wygląda ładnie, ale trzeba się upewnić, że jest dobrze zabezpieczone. Drzazgi mogą uszkadzać pędzel, a regularny kontakt z wodą może powodować pęcznienie miski.
  • Odpowiednia jest również porcelana, ale jest delikatna i jeśli upuścisz miskę, najprawdopodobniej będziesz musiał kupić nową.

Niektórzy producenci sprzedają mydło do golenia wraz z miseczką, której średnica jest idealnie dopasowana. Możesz wybrać taki zestaw, ale nie jest to konieczne – jeśli wolisz inne mydło.

Nasz serwis dla Ciebie

** Szczegółowe warunki promocji znajdziesz w swoim osobistym newsletterze powitalnym

Rabat został już odliczony od ceny produktu i obowiązuje tylko na wybrane artykuły. Kod rabatowy nie jest potrzebny. Oferta obowiązuje do 22.04.2024.

Sposoby płatności


Kupuj doskonale

Bezpieczne zakupy

Partnerzy transportowi

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Tik Tok
Instagram
Youtube