Ciesz się pięknymi włosami na co dzień

Zainspiruj się naszym poradnikiem pielęgnacji włosów i okiełznaj swoje włosy.

Aby mieć zdrowe, zadbane i mocne włosy, konieczna jest właściwa pielęgnacja. W naszym asortymencie znajdziesz odpowiednie produkty do każdego typu włosów. Oto 10 wskazówek, dzięki którym włosy staną się Twoją nową, ulubioną ozdobą.

1. Mycie włosów

Mniej znaczy więcej. Aby uniknąć przetłuszczania się włosów, zrezygnuj z ich codziennego mycia. Mycie co dwa, trzy dni w zupełności wystarczy. Dzięki temu włosy nie będą się przetłuszczać, a poziom wydzielania sebum ustabilizuje się. Jeśli poczujesz dyskomfort drugiego lub trzeciego dnia, możesz śmiało sięgnąć po suchy szampon. W ten sposób również możesz stworzyć wspaniałą fryzurę.

2. Szampon

Zrezygnuj z silikonów i parabenów w szamponach i sięgnij po delikatne środki. Dzięki temu możesz odpowiednio chronić skórę głowy i skutecznie umyć włosy. Kolejna ważna wskazówka: nie myj włosów zbyt gorącą wodą - letnia woda jest tutaj kluczem do sukcesu.

 

3. Osuszanie

Po umyciu nie wycieraj włosów mocno ręcznikiem - wystarczy je delikatnie odsączyć z wody! Zła metoda suszenia może w skrajnym przypadku połamać włosy. Dlatego po prostownicę lub lokówkę sięgaj tylko wtedy, gdy Twoje włosy są całkowicie suche.

4. Czesanie

Mokre włosy są bardzo elastyczne i delikatniejsze niż włosy suche. Dlatego aby zapobiec łamaniu się włosów, czesz je dopiero wtedy, gdy są całkowicie suche. Jeśli nie masz czasu na suszenie, sięgnij po grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Pamiętaj, aby zaczynać od dokładnego rozczesania końcówek i dopiero później kierować się stopniowo ku górze.

5. Suszenie

Zbyt dużo gorącego powietrza szkodzi Twoim włosom. Dlatego susz je na powietrzu, aby miały odpowiednio dużo czasu na regenerację. Jeśli jednak chcesz wysuszyć włosy suszarką, trzymaj ją w odległości przynajmniej 20 centymetrów od głowy. Ważne jest też, aby nie suszyć włosów zbyt wysoką temperaturą. W związku z tym, że końcówki są wyjątkowo delikatne, należy zawsze suszyć włosy od nasady aż po końce.

 

6. Obowiązkowe produkty do pielęgnacji włosów

Odżywka, maska, serum - klasyki. Ale kiedy czego użyć?

  • Odżywka lub płukanka sprawiają, że włosy nie plączą się podczas czesania, dzięki czemu są gładkie i łatwo się rozczesują.
  • Maska ma za zadanie nawilżyć Twoje włosy. Dlatego co dwa tygodnie sięgaj po ulubioną kurację po umyciu włosów.
  • Serum to kosmetyk do profesjonalnej pielęgnacji włosów! Serum jest rozwiązaniem do intensywnej pielęgnacji i odbudowy struktury włosów. Wmasuj je po umyciu włosów w skórę głowy, aby chronić strukturę włosa, zadbać o zdrowszą skórę głowy i odpowiedni poziom nawilżenia.

7. Rozdwajające się końcówki? Nie daj im żadnych szans!

Nawet jeśli wolałabyś nigdy nie ścinać włosów, bo liczy się każdy centymetr, to pamiętaj: systematyczne podcinanie końcówek bardzo poprawia kondycję włosów, eliminując rozdwajanie się, które jest dla nich ekstremalnie szkodliwe.

8. Stylizacja

Używaj gumek do włosów zamiast twardych, metalowych spinek - delikatne powłoki lub spinki materiałowe nie łamią włosów.

 

9. Zdrowe odżywianie

Spożywanie witamin z owoców i warzyw, a także białka z ryb, twarogu i drobiu jest niezbędne, aby Twoje włosy były mocne i zdrowo rosły. Cebulki włosów również wymagają nawilżenia, dlatego ważne jest picie odpowiedniej ilości płynów.

Pamiętaj: pij wodę

 

Ähnliche Produkte