Pomysły na walentynkowe prezenty

Z okazji Walentynek zakochani robią sobie prezenty, aby okazać swoje uczucia. Zwyczaj ten sięga wczesnego średniowiecza i rozprzestrzenił się z Wysp Brytyjskich na cały świat. Drobne upominki z kategorii florystyka są mile widziane. Ale czy zawsze muszą to być kwiaty? Uwodzicielski zapach pobudza zmysły i rozpędza strzałę Amora w samą porę na Walentynki.

Dla Niej

Odkryj teraz

Drobne upominki

Odkryj teraz

Dla Niego

Odkryj teraz

Zapachy dla par

Odkryj teraz

Nasze podpowiedzi odnośnie prezentów na Walentynki


Nasze rekomendacje na Święto Zakochanych

Zapachy partnerskie: Walentynkowe prezenty o wyjątkowej nucie zapachowej

Zapachy partnerskieChloé Love Story


Chloé Love Story

Zmysłowa namiętność i intymność to sekretny kod zapachu Eau de Parfum Love Story od Chloé: !

Ten zapach miłości uwodzi świeżymi nutami neroli, a przy tym emanuje zmysłowością kwiatów pomarańczy. Pulsującą energię kobiecości w sercu kompozycji zapachowej ucieleśnia kwiat szczęścia - Stephanotis. Chloé Love Story – hołd złożony kobiecości i wolności, perfekcyjny upominek dla damy serca.

Zrób zakupy teraz!

Love Rose Cosmetics bei parfumdreams

Love Rose Cosmetics

Potęga róż na Dzień Miłości

Produkty marki Love Rose Cosmetics kryją w sobie naturalną moc różanych płatków. Produkty do pielęgnacji twarzy dostarczają cennych składników i uwalniają skórę od obciążeń. Wyjątkowa konsystencja i oszałamiający zapach różanej pielęgnacji sprawia, że nawet bez makijażu, Twoja cera jest świeża i pełna blasku. Pozwól się zainspirować marce Love Rose Cosmetics i na Walentynki podaruj swojej cerze oszałamiający wygląd, który wyczarujesz z lekkością.

Odkryj teraz

Love Rose Cosmetics
Emporio Armani YOU

Partner in Crime

The fragrance pair YOU by Emporio Armani is the ideal partner gift for Valentine's Day.

Stronger With You Intensely for men combines oriental fragrances with aromatic spices and delightful accords. An audacious fragrance for men which is confident and passionate thanks to its exciting combination of spicy, sweet and oriental notes. The delicate fragrance experience for women containedIn Love With You begins with a base note of precious patchouli and is then complemented in the heart note with rose and jasmine. Fragrances made of sensual fruits in the head note round off the composition of this unique eau de parfum for women.

Odkryj Zapachy dla par


*warunki oferty:

Minimalna wartość zamówienia 337 zl. Nie jest możliwa wypłata gotówki, promocja nie łączy się z innymi akcjami Obowiązuje do 08.03.2020 jednorazowo na gospodarstwo domowe, promocja nie obowiązuje w przypadku kart upominkowych, zestawów Beauty Box, Glamfume. Artykuły z wyprzedaży wykluczone!Parfümerie Akzente GmbH, Ust-IdNr. DE813307548 AG Stgt. HRB 581012.

Pomysły na walentynkowe prezenty

W rywalizacji o ulubione prezenty walentynkowe niezmiennie prym wiodą kwiatowe bukiety. Pomimo, że nasza perfumeria online nie świadczy usług typowych dla kwiaciarni, to proponowane przez nas prezenty pachną równie pięknie, jeśli nie piękniej - a przy tym znacznie dłużej! Nie da się również zaprzeczyć, że to właśnie niezwykłość czyni walentynkowy prezent perfekcyjnym.

Pachnący dowód miłości: Perfumy

Z okazji Dnia Zakochanych i Kochających, wielu renomowanych producentów perfum stworzyło zmysłowe i tajemnicze, uwodzicielskie i oszałamiające zapachem kompozycje, które zebraliśmy dla Ciebie tutaj w formie ekskluzywnej selekcji.

Dzięki temu z łatwością znajdziesz i zamówisz online wyjątkowe prezenty walentynkowe dla mężczyzn oraz pomysły na podarunki dla kobiet. Niezależnie od tego, czy dla ukoronowania romantycznego weekendu, chcesz podarować swojej Ukochanej lub Ukochanemu kompletny zestaw upominkowy zawierający perfumy i inne pachnące artykuły pielęgnacyjne, czy po prostu pięknie pachnący, drobny podarunek - w naszej ofercie prezentów znajdziesz dokładnie to, co potrzeba, aby wyrazić uczucia w wyjątkowy sposób, który będzie cieszyć przez długi czas nie tylko Twoją drugą połówkę, ale także Ciebie.

Walentynki - skąd wzięły swój początek?

Pochodzenie zwyczaju, zgodnie z którym zakochani obdarowują się prezentami w dniu 14 lutego, pozostaje kwestią nierozstrzygniętą.

Jedna z legend mówi, że tradycja walentynkowych upominków i niespodzianek związana jest z biskupem Walentym z Terni. W III wieku miał on we wspomnianym włoskim mieście udzielać ślubów wbrew zakazowi cesarza, za co został zgładzony 14 lutego. Według przekazów, chrześcijański męczennik miał obdarowywać ślubne pary kwiatami ze swojego ogrodu, a każde błogosławione przez niego małżeństwo zawierane było pod szczęśliwą gwiazdą.

Historycy odrzucają jednak tę wersję wydarzeń. Tradycję walentynkową wywodzą oni z obrzędów pogańskich, sięgających czasów przedchrześcijańskich.

Do popularności walentynek przyczynił się również poemat "Sejm Ptasi" ("The Parliament of Fowls") angielskiego pisarza Geoffreya Chaucera.

W formie alegorii ze świata zwierząt, ta poetycka opowieść z XIV wieku przedstawia komplikacje i zawirowania związane z poszukiwaniem partnera. Ponieważ w tamtych czasach luty uznawany był za początek ptasich godów, potraktowano to jako okazję do tego, aby w lutym świętować miłość. Od XV wieku celebrowano w Anglii walentynkowe zwyczaje i 14 lutego pary zaczęły robić sobie prezenty w postaci krótkich wierszy czy upominków, będących wyrazem uczuć.

Wreszcie, angielscy emigranci sprowadzili ten zwyczaj do Ameryki, skąd rozprzestrzenił się on następnie do innych zakątków świata.

Jakąkolwiek decyzję podejmiesz - wybierając perfumy na walentynkowy prezent, obdarujesz swoją drugą połówkę kombinacją piękna i zapachu, która wyraża bliskość.