Światowy Dzień Oceanów w parfumdreams

Mniej plastiku, więcej piękna!

Ocean już od dawna prosi nas o pomoc. 8 czerwca to Światowy Dzień Oceanów! Jest to dzień podnoszenia świadomości na temat zanieczyszczenia oceanów i wspierania realizacji globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju. Mały wkład to więcej niż brak wkładu, dlatego dziś przedstawiamy produkty, które pomogą nam zminimalizować ilość odpadów plastikowych i wspólnie pracować na rzecz płuc naszej planety.

Nasi faworyci pod względem zrównoważonego rozwoju

Nasze rekomendacje na Światowy Dzień Oceanów

Szwedzka marka Maria Nila nawiązała współpracę z firmą Ocean Waste Plastic, aby stworzyć w 100% zrównoważone opakowania, w których wykorzystuje się wyłącznie plastik pochodzący z oceanów, poddając recyklingowi 959 000 butelek i zawierając 98% naturalnych, organicznych składników. Odżywka Sheer Silver przywraca włosom blask i zmywa ten nieatrakcyjny żółty odcień.

Preparat do pielęgnacji twarzy z wyciągiem z jarmużu i pietruszki, który posiada właściwości przeciwutleniające i łagodzące. Zielona glinka mineralna usuwa również nadmiar sebum. W praktycznej i przyjaznej dla środowiska torbie do uzupełniania maseczki Detoksykująca maseczka do twarzy Pietruszka jarmuż pozwala zaoszczędzić 80% plastikowych odpadów.

Biotherm intensywnie angażuje się w ochronę oceanów. W końcu woda jest najważniejszym źródłem i inspiracją dla produktów tej marki od lat 50. Aby jeszcze bardziej przyczynić się do ochrony oceanów przed zanieczyszczeniem plastikiem, butelki Lait Corporel są teraz wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu i w 100% nadają się do ponownego przetworzenia.

 

Razem dbamy o czystość naszych oceanów

Stworzenia żyjące w oceanach mylą nasze plastikowe odpady z pożywieniem. Żółwie jedzą mikroplastik zamiast meduz, a ryby pływają w Pacyfiku w plamach śmieci pełnych chemikaliów i pestycydów. Wszyscy wiemy, że te substancje nigdy nie powinny znaleźć się w oceanie. Wspólnie możemy dążyć do tego, aby budżet na odpady plastikowe był jak najmniejszy.

 

Używaj produktów do ponownego napełniania, aby oszczędzać plastik i chronić nasze oceany!

Dzisiejsze motto: Chroń to, co kochasz! Aby pomyśleć dziś o naszych oceanach i wnieść mały wkład w walkę z ich zanieczyszczeniem, przedstawiamy produkty, dzięki którym możesz zaoszczędzić trochę plastikowych odpadów. Możesz łatwo uzupełnić opakowanie później i nie musisz zawsze zamawiać nowej butelki!

Z naszymi wskazówkami dotyczącymi Światowego Dnia Oceanów

Zacznij od właściwej segregacji odpadów. Pamiętaj o prawidłowej segregacji poszczególnych elementów opakowania - na przykład pokrywkę Tetra Pak utylizuj oddzielnie. Zrezygnuj z produktów jednorazowego użytku na rzecz produktów, które mogą być używane wielokrotnie. W naszej ofercie mamy wiele produktów nadających się do ponownego napełniania. Kąpiel pod prysznicem to także dobra okazja do rezygnacji z plastiku - możesz stosować mydła i szampony w kostce. Wskazówka: W serii STOP THE WATER WHILE USING ME jest również dostępna kostka oczyszczającą do twarzy. Dzięki tym działaniom razem robimy krok w kierunku czystszego oceanu.

Unsere Auswahl zum World Ocean Day