Kwas hialuronowy

Z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego gwałtownie słabnie. W efekcie skóra wysusza się, a drobne linie przekształcają się w zmarszczki. I tu do gry wkracza kwas hialuronowy w kosmetykach. Jeden gram kwasu hialuronowego może zmagazynować do sześciu litrów wody. Składnik ten rewelacyjnie napina skórę i utrzymuje elastyczność tkanki. Opalanie, spożywanie nikotyny, wiatr, pogoda, odżywianie i wiele innych czynników wpływa na skórę i powoduje jej starzenie. Kwas hialuronowy jest niezbędny, aby przeciwdziałać tym procesom. Kwas wiąże wodę i uzupełnia magazyny wody w tkankach, dzięki czemu wszystkie narządy są odpowiednio nawilżane. Jest całkowicie tolerowany przez organizm, a skutki uboczne i reakcje alergiczne są praktycznie wykluczone.

 

Działanie kwasu hialuronowego w kosmetykach

  • Zatrzymuje wodę, wiąże dużą ilość płynów w tkance i sprawia, że jest ona widocznie jędrniejsza i gładsza
  • Wygładza i ujędrnia skórę
  • Zmniejsza głębokość zmarszczek
  • Intensywne nawilżanie przywraca gładkość, miękkość i blask suchej skórze oraz zwalcza przesuszone miejsca.
  • Zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek
  • Ważny element w procesie naprawy i regeneracji tkanek
  • Właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne

 

Polecamy

Pochodzenie

Gdy kwas hialuronowy połączy się z wodą, jego konsystencja staje się żelowa. 1 gram kwasu hialuronowego może związać aż do 6 litrów wody! Dawniej kwas hialuronowy był pozyskiwany głównie z kogucich grzebieni - dziś produkuje się go biotechnologicznie, z użyciem białek z drożdży. Dzięki temu jest czystszy, nie zawiera białek zwierzęcych i jest bardziej przyjazny dla skóry. Jako substancja wytwarzana naturalnie w organizmie, kwas hialuronowy występuje w tkance łącznej, w ciele szklistym oka oraz w stawach. Naturalna produkcja kwasu hialuronowego spada po 25 roku życia.

Zastosowanie

Kwas hialuronowy można stosować codziennie razem z kremami i serami. Możesz włączyć te produkty do już praktykowanej rutyny, zarówno w pielęgnacji dziennej jak i nocnej. Jeśli się spieszysz, możesz też wymieszać serum hialuronowe ze swoim kremem na dzień. Pamiętaj, aby podczas aplikacji wmasować produkt także w cienką skórę wokół szyi. Ma ona tendencję do zmarszczek i należy o nią zadbać od samego początku. Nie zalecamy stosowania masek o intensywnym działaniu kilka razy w tygodniu.

 

Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Zalecamy łączenie różnych form i czasów aplikacji kwasu hialuronowego. Odpowiednie proporcje sprawiają, że wszystko jest możliwe! W kosmetyce wyróżniamy wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy. Stosowanie kosmetyków zawierających kwas hialuronowy gwarantuje doskonałą pielęgnację i optymalne nawilżenie.

 

Formy kwasu hialuronowego