Lato się kończy, Twój blask pozostaje

W miesiącach letnich nasza skóra jest szczególnie obciążona - opalanie, poparzenia słoneczne, promienie UV, chlor, pot i suche powietrze z klimatyzacji. To wszystko niestety dość często odbija się niekorzystnie na wyglądzie naszej skóry. Dlatego teraz jest idealny czas, aby dać skórze odpocząć.

. Włącz do swojej rutyny pielęgnacyjnej produkty, które przywrócą skórze świeżość i naturalny blask. W naszym poradniku znajdziesz praktyczne informacje i wskazówki, które składniki aktywne i produkty pielęgnacyjne nie tylko chronią skórę, ale także usuwają z niej szkodliwe substancje i aktywnie wspomagają jej naturalną regenerację.

Aktywator blasku: składniki aktywne dla promiennej skóry

 

Istnieje kilka składników aktywnych stosowanych w kosmetykach do pielęgnacji skóry, dzięki którym skóra wygląda promiennie i zdrowo. Witamina C, retinol (witamina A) oraz kwas hialuronowy to najlepsi sprzymierzeńcy promiennej skóry. Dodatkowo możesz użyć również produktów z niacynamidem (witaminą B3), AHA (np. kwasem mlekowym), ceramidami i witaminą E. Nie wolno jednak zapominać o codziennej ochronie przeciwsłonecznej, która zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i należy ją stosować również w chłodniejszych miesiącach. Ważne jest, aby pamiętać, że skuteczność może się różnić w zależności od danej osoby, ponieważ zależy od wielu różnych czynników, takich jak typ skóry, stan skóry i indywidualna tolerancja.

 7 kroków w rutynie oczyszczania do perfekcyjnego blasku

W swojej rutynowej pielęgnacji skoncentruj się na kosmetykach, które koją i regenerują skórę. Sekret tkwi w dokładnym oczyszczaniu.
W pierwszej kolejności użyj odpowiedniego preparatu oczyszczającego i delikatne wmasuj go w skórę, aby usunąć pozostałości makijażu i zanieczyszczenia z porów. Następnie sięgnij po odżywczą mgiełkę do twarzy i preparat chroniący przed zanieczyszczeniami. Po dokładnym oczyszczaniu najlepiej nałóż serum z kwasem hialuronowym, krem nawilżający i rewitalizujący olejek do twarzy. Zakończ pielęgnację warstwą kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

Nie tylko twarz wymaga pielęgnacji

Zdrowa skóra od wewnątrz - wskazówki dietetyczne

Promienna skóra wymaga nie tylko pielęgnacji od zewnątrz, ale także zdrowej i zbilansowanej diety. Oprócz kosmetyków, takich jak kremy i sera, można również sięgnąć po suplementy diety zawierające składniki takie jak kwas hialuronowy. Wspomagają one organizm od wewnątrz i pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, nadając skórze zdrowy, młodzieńczy wygląd.
Suplementy diety należy jednak stosować wyłącznie jako uzupełnienie zbilansowanej diety obfitującej w dużą ilością owoców, warzyw i odpowiednią ilość wody. W żadnym wypadku nie powinny jej zastępować.