Lubrykanty

19 Artykuły
8
4/5 na podstawie wszystkich ocen

Lubrykant – niedoceniany pomocnik w sypialni

Lubrykant jest jednym z niezbędnych przyborów w szafce nocnej. Nie tylko przyjemnie nawilża. Ale dba również o skórę i błony śluzowe. Przyda się więc nie tylko kobietom, które cierpią na suchość pochwy. Dzięki niemu stosunek płciowy jest bardziej zmysłowy i intymny.

Zakup lubrykantu – jak znaleźć odpowiedni produkt dla siebie

Aby mieć pewność, że w łóżku wszystko pójdzie gładko, należy mieć pod ręką kilka różnych rodzajów lubrykantów. Różnią się one zastosowaniem i właściwościami. Oczywiście ważną rolę odgrywają również osobiste upodobania. Do wyboru są następujące rodzaje lubrykantów:

  • Lubrykant silikonowy: Jedwabiste uczucie już po naniesieniu na skórę. Zachowuje swoje właściwości poślizgowe przez wyjątkowo długi czas.
  • Lubrykant na bazie wody: Ogólnie dobrze tolerowany. Tworzy nawilżający film na błonie śluzowej i łatwo się zmywa.
  • Lubrykant stymulujący: Chłodzący mentol lub substancje dające uczucie mrowienia podarują Ci magiczne chwile we dwoje.
  • Lubrykant 2 w 1: Połączenie cudownego zapachu i doskonałego nawilżenia, może być również używany do masażu.
  • Lubrykant rozgrzewający: Reakcje chemiczne z tlenem dają efekt rozgrzewający, co niesamowicie podnosi temperaturę zmysłów.
  • Lubrykant smakowy: Idealny do seksu oralnego podczas gry wstępnej. Wnosi urozmaicenie i poprawia komfort.

Chcesz używać lubrykantu razem z prezerwatywami? Zawsze zwracaj uwagę na informacje umieszczone na butelce lub produkcie. Nie wszystkie lubrykanty można stosować z prezerwatywami, ponieważ mogą spowodować nagłe pęknięcie gumy.

Lubrykant w żelu czy kremie – czym się różnią?

Chociaż często używamy tych obu nazw zamiennie, te dwa produkty zdecydowanie się różnią. Lubrykant w kremie poza większą gładkością, ma również właściwości pielęgnujące. Jest zazwyczaj wzbogacony lipidami lub pantenolem i znajduje zastosowanie także poza sypialnią. Lubrykant w kremie poprawia i utrzymuje równowagę flory bakteryjnej pochwy.

Klasyczny lubrykant w żelu jest stosowany wtedy, gdy chcemy od razu przejść do rzeczy. Nie ma znaczenia, czy są to palce, akcesoria erotyczne czy penis: produkt ten zapewnia przede wszystkim poślizg i nawilżenie, co intensyfikuje doznania erotyczne.

Inne zalety lubrykantów

Zakup lubrykantu może być ekscytującą niespodzianką dla partnera. To ciche zaproszenie do zmysłowej przyjemności. Dające przyjemny poślizg produkty zapewniają także komfort podczas szybkiego seksu. Bo często zdarza się tak, że dwie strony już tego chcą, ale ciało nie jest jeszcze gotowe. Kilka kropel żelu wystarcza, aby móc w pełni cieszyć się chwilą.

Lubrykant nie rozwiąże wprawdzie problemów z orgazmem u kobiet, ale lepsze nawilżenie intensyfikuje doznania i może zwiększyć przyjemność. Poza tym zabawki erotyczne zapewniają jeszcze więcej rozkoszy. Lubrykant rozgrzewający można również włączyć do gry wstępnej. Podaruj swojemu partnerowi intymny masaż, a on lub ona nigdy nie zapomni tego doświadczenia.

Odpowiedni lubrykant sprawia, że seks analny jest w ogóle możliwy. Eliminuje poczucie suchości i dyskomfortu, ponieważ te okolice nie ulegają naturalnemu nawilżeniu. Specjalne żele do seksu analnego są wzbogacone o substancje relaksujące. Pomagają całkowicie skupić się na doznaniach i cieszyć się nimi wszystkimi zmysłami.