Parfumdreams świętuje Pride Month

Będzie kolorowo! - Zainspiruj się makijażem CSD i dowiedz się więcej o Miesiącu Dumy.

Czerwiec to Miesiąc Dumy - miesiąc, w którym społeczności LGBTQIA+ na całym świecie spotykają się, by wspólnie świętować różnorodność w społeczeństwie. Jednocześnie Miesiąc Dumy służy zwróceniu uwagi na wciąż istniejące dyskryminacje i walce o większe równouprawnienie.

W parfumdreams wyraźnie popieramy różnorodność, samodoskonalenie i akceptację - niezależnie od płci, pochodzenia, koloru skóry czy orientacji seksualnej. Każdy człowiek musi mieć swobodę wyboru tej samej miłości i możliwość indywidualnego rozwoju. Razem z Wami tworzymy przyszłość opartą na szacunku, tolerancji, wolności i miłości.Znajdź swój indywidualny look na Pride Month

Pokaż swoje barwy i wyraź siebie!

Dlaczego istnieje Miesiąc Dumy?

Każdego roku w czerwcu obchodzimy Miesiąc Dumy (Pride Month), by upamiętnić uczestników pierwszych zamieszek w Stonewall w 1969 roku. Zamieszki w Stonewall, a zwłaszcza demonstracja w klubie gejowskim „Stonewall Inn” przy Christopher Street, są uważane za punkt zwrotny dla ruchu LGBTQIA+. Rok po zamieszkach w Stonewall w USA odbyły się pierwsze marsze gejów. W związku z tym do dziś większość parad i festiwali Pride na całym świecie odbywa się w czerwcu. Ulice zdobią tęczowe flagi i kolorowe barwy. Tegoroczny Miesiąc Dumy to miesiąc, w którym chcemy uhonorować społeczności LGBTQIA+, wyrazić uznanie i podnieść świadomość na temat równouprawnienia.

Nasi ulubieńcy na pride month

Co oznacza skrót LGBTQIA+?

Skrót LGBTQIA+ oznacza różne tożsamości płciowe lub orientacje seksualne. Poszczególne litery oznaczają: lesbijki, gejów, osoby biseksualne, transpłciowe, queer, interseksualne i aseksualne. Znak + oznacza reprezentację orientacji seksualnych i tożsamości płciowych, które nie są jednoznacznie ujęte w tym terminie. Na przykład: panseksualność.

Jak obchodzi się Miesiąc Dumy?

W wielu miastach i regionach w czerwcu odbywają się parady i imprezy, których celem jest podniesienie świadomości na temat społeczności LGBTQIA+. Chwyć flagę tęczową, symbolizującą orientację biseksualną, lesbijską, panseksualną lub inną flagę Pride i weź udział w wydarzeniu. Ponadto, kreatywność ogranicza tylko Twoja wyobraźnia - stwórz kolorowy makijaż i wyraź siebie. Aby wziąć udział w imprezie Pride, nie musisz identyfikować się jako LGBTQIA+. Wszyscy są mile widziani, aby pokazać swoje poparcie dla równego traktowania każdego człowieka. Jako Ally (sojusznik) możesz uczestniczyć w imprezach i świętować razem z przyjaciółmi, słuchać i uczyć się lub angażować się w grupie jako wolontariusz.

 

Nasz wniosek: wszyscy jesteśmy ludźmi i powinniśmy być szanowani za to, kim jesteśmy. Bez względu na to, czy jesteś gejem, lesbijką czy osobą biseksualną, czy czujesz, że jesteś urodzony w niewłaściwym ciele, czy też nie masz jasno określonej płci - nikt nie powinien być obrażany ani dyskryminowany. Nie bój się pokazać, kim naprawdę jesteś.

 

be proud and be loud