Odżywki do rzęs

36 Artykuły
165
4,5/5 na podstawie wszystkich ocen

Odżywki do rzęs – do czego właściwie są potrzebne?

Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy niestety często zapomina się o rzęsach. One również wymagają odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza gdy są często tuszowane, poddawane demakijażowi, podkręcane czy sztucznie przedłużane. Serum do rzęs to produkt intensywnie pielęgnujący, a przy okazji znakomita metoda na przedłużenie i pogrubienie rzęs.

Serum do rzęs – sposób na długie rzęsy

Piękne, długie rzęsy to doskonały sposób na intensywne i wyraziste spojrzenie. Niestety nie każdy może cieszyć się naturalnie gęstymi rzęsami, a dla wielu kobiet podkreślenie spojrzenia ma priorytetowe znaczenie. Korzystają z zalotki, aby podkręcić rzęsy, mocno je tuszują lub przedłużają je w salonach kosmetycznych. Dużą popularnością cieszą się również sztuczne rzęsy.

Niestety każda z tych metod może niekorzystnie wpływać na kondycję rzęs i powodować ich nadmierne wypadanie. Czasami włoski rzęs są również wyrywane w trakcie demakijażu lub podczas usuwaniu sztucznych rzęs.

Czym jest właściwie odżywka do rzęs?

Serum do rzęs zawiera pielęgnujące składniki, które wnikają w cebulki włosa i pobudzają je do działania.

Do składników pielęgnujących należą:

  • witaminy
  • kolagen
  • biotyna
  • żeń-szeń
  • kwas hialuronowy
  • algi
  • i wiele więcej.

Serum do rzęs – dlaczego warto?

Nakładana na linię rzęs odżywka zaopatruje delikatne włoski w składniki odżywcze i nawilżające. Dzięki temu stają się one bardziej elastyczne i pełniejsze. Wiele odżywek do rzęs zapobiega wypadaniu rzęs i sprawia, że stają się one mocniejsze. Niektóre z nich zawierają nawet składniki, wzmacniające pigmentację, dzięki czemu stają się one ciemniejsze i pełniejsze.

Marzysz o długich rzęsach – postaw na serum do rzęs: Który składnik pobudza wzrost rzęs?

Wszystkie odżywki do rzęs mają działanie odżywcze i mogą wzmacniać włoski rzęs, ale nie wydłużają ani nie pogrubiają ich automatycznie. Umożliwiają to jedynie tak zwane prostaglandyny, które działają podobnie jak hormony. Te związki przedłużają wzrost rzęs, dzięki czemu stają się one grubsze i dłuższe.

Jak prawidłowo nakładać serum do rzęs?

Zanim efekt działania serum do rzęs stanie się widoczny, musi upłynąć kilka tygodni. Wybrane serum najlepiej nakładać na oczyszczone rzęsy wieczorem, w nocy będzie mogło się ono optymalnie wchłonąć. Najczęściej do odżywki do rzęs dołączony jest cieniutki aplikator, dzięki któremu możesz nałożyć produkt bezpośrednio na linię rzęs. Niektóre serum w zestawia posiada szczoteczkę podobną do szczoteczki do tuszu do rzęs, dzięki czemu serum można nakładać bezpośrednio na włoski.

Kup serum do rzęs w sklepie parfumdreams

W trakcie zakupu należy upewnić się, że kosmetyk jest przyjazny dla oczu. Każde serum zawiera w swoim składzie substancje pielęgnujące. Jeśli pragniesz, aby Twoje rzęsy były odpowiednio nawilżone, chcesz zapobiec ich łamliwości dodać blasku, dobrze trafiłaś. To właśnie w parfumdreams proponuje ogromny wybór rozmaitych odżywek do rzęs.