Makijaż glow

43 Artykuły
293
5/5 na podstawie wszystkich ocen

Makijaż glow: Matowa skóra to już przeszłość: czas by olśniewać

Make-up glow to trend, który wywołał cichą rewolucję w branży kosmetycznej. Przez długi czas obowiązywała reguła: skóra twarzy nie powinna się błyszczeć. Na szczęście to już się zmieniło. Dziś makijaż rozświetlający to prawdziwy hit. Podkreśla naturalny blask skóry i rozświetla ją od wewnątrz.

Co warto wiedzieć na temat makijażu z efektem glow?

  • Znakomity makijaż rozświetlający można uzyskać dzięki zabawie światłem: naturalny efekt rozświetlenia od wewnątrz jest możliwy dziękiglow make-up, który umiejętnie wykorzystuje substancje odbijające światło. Cząsteczki jedwabiu, drobne pigmenty koloru i minerały przylegają do skóry i sprawiają, że promienie świetlne są załamywane na różne sposoby. Zapewnia to efekt cery rozświetlonej od wewnątrz. Wybrane odcienie kolorów tworzą różne efekty. Zielonkawe pigmenty wyrównują koloryt cery, a czerwonawe pigmenty nadają bladej cerze wspaniałego odświeżenia.
  • Look nude starannie podkreśli make-up glow: Specjalnymake-up glow opiera się na fakcie, że skóra zwykle odbija bezpośrednio jedynie około pięciu procent światła dziennego. Reszta światła wnika w głębsze partie skóry, tworząc różne efekty. Aby makijaż glow doskonale spełniał swoje przeznaczenie powinien być znakomicie dopasowany do podkładu i nie powinien go zbyt przyćmiewać. Odpowiedni będzie look nude w naturalnych odcieniach, który podkreśli usta, oczy oraz kontury i nie stworzy zbyt krzykliwego efektu.
  • Make-up glow nie oznacza wcale efektu błyszczącej się skóry: Mimo, że makijaż rozświetlający ma zapobiec efektowi matowej cery, efekt rozświetlenia nie powinien być zbyt mocny. Makijaż z efektem rozświetlającym sprawia, że cera staje się promienna i tuszuje jej niedoskonałości. Tłusty połysk twarzy prezentuje się całkiem inaczej.

Makijaż rozświetlający krok po kroku:

Aby osiągnąć znakomity efekt należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania twarzy. Makijaż rozświetlający wymaga odżywionej cery. Kremy do twarzy i sera z kwasem hialuronowym znakomicie nadają się do pielęgnacji skóry, ponieważ mogą wiązać wilgoć w jej wnętrzu oraz na jej powierzchni. Przed nałożeniem makijażu glow najlepiej przy użyciu korektora najpierw zatuszować drobne zanieczyszczenia skóry, cienie pod oczami oraz przebarwienia.

Ważne jest również to, aby systematycznie stosować peeling. Idealny będzie np. peeling chemiczny, który należy wykonywać raz w tygodniu. Sprzyja to tworzeniu się nowych komórek skóry i sprawia, że skóra stanie się gładka oraz równomierna. W ten sposób skóra będzie doskonale przygotowana pod makijaż glow. Aby uzyskać znakomity efekt nałóż najpierw podkład, a następnie odpowiednią porcję rozświetlacza na policzki, czoło i grzbiet nosa.

Kup produktu do makijażu glow w parfumdreams

Ciesz się naturalnym efektem: z produktami do makijażu glow w postaci rozświetlacza lub połyskującego różu uzyskasz wspaniały efekt skóry muśniętej słońcem. Zwłaszcza w dni, w których Twojej skórze brakuje blasku, makijaż glow zadba o to, abyś wciąż wyglądała promiennie. Odkryj rozmaite produkty w sklepie parfumdreams, dzięki którym będziesz promieniować swym wewnętrznym blaskiem na zewnątrz.