Tusz do brwi i żel do brwi

15 Artykuły
6
4,5/5 na podstawie wszystkich ocen

Żel do brwi – efekt wow gwarantowany

Żel do brwi to obecnie jeden z najpopularniejszych produktów kosmetycznych, który jednocześnie pozwala uzyskać piękny skręt brwi, objętość oraz kolor. Parfumdreams oferuje szeroką gamę różnych żeli do brwi, aby zadowolić wszystkich swoich klientów. W związku z tym, pojawia się pytanie: jak dobrać produkt odpowiedni dla siebie?

Dokonując wyboru należy rozważyć czy:

  • powinien to być żel bezbarwny czy kolorowy?
  • Z jakim aplikatorem: z okrągłą czy płaską szczoteczką, a może z pędzelkiem?
  • Wodoodporny czy łatwo zmywalny?
  • W jakim kolorze?

Wybierając odpowiedni żel do brwi należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie. Przezroczysty lub kolorowy żel to kwestia gustu i indywidualnych upodobań. Oba te warianty mają swoje zalety. W porównaniu z kredkami do brwi i pudrem do brwi żel lepiej zadba o podkreślenie ich kształtu. Żel pokryje każdy włosek i go utrwali. Kolorowy żel do brwi jest łatwy w aplikacji i może być stosowany jako jedyny produkt do makijażu, aby pięknie je podkreślić. Bezbarwny żel będzie odpowiedni dla kobiet, które chcą indywidualnie stylizować brwi. Można najpierw nadać im koloru przy pomocy ołówka lub pudru do brwi, a następnie nadać im pożądany kształt za pomocą żelu.

Tusz do brwi z różnymi aplikatorami?

Podobnie jak w przypadku koloru żelu, własny gust i indywidualne upodobania odgrywają kluczową rolę w trakcie wyboru aplikatora. Wiele żeli do brwi posiada w zestawie okrągłą szczoteczkę, która zwykle jest nieco mniejsza niż szczoteczki tuszu do rzęs. Dlatego żel do brwi jest często określanym mianem tuszu do brwi. Jeśli nie jesteś właścicielką upartych brwi, okrągła szczoteczka będzie właściwym rozwiązaniem. Jeśli Twoje brwi są raczej niesforne, powinnaś sięgnąć po tajną broń. A dokładniej po płaską szczoteczkę, za pomocą której możesz wywierać znacznie większy nacisk.

Barwny żel do brwi: Aby wybrać odpowiedni kolor, pamiętaj, że:

żele do brwi zawsze powinny być odrobinę ciemniejsze niż włoski. Tworzy to pochlebny kontrast i znakomicie je podkreśla. W trakcie aplikacji żelu ważne jest, aby nie nakładać zbyt dużej ilości na raz. Należy odpowiednio dostosować nacisk, aby żel do brwi nie rozmazał się na skórze. Aby uzyskać efekt większej objętości, należy przeczesać włoski od dołu do góry. Zamiast nakładania dużej ilości na raz, zaleca się stopniowe nakładanie produktu, podobnie jak w przypadku tuszu do rzęs.