Jak uzyskać efekt skóry muśniętej słońcem?

Piękna opalenizna w krótkim czasie? Wyczaruj letni blask na swojej skórze z naszymi samoopalaczami! O czym należy pamiętać przed aplikacją samoopalacza i jak uzyskać równomierną opaleniznę bez plam i smug? Przydatne i praktyczne wskazówki znajdziesz w naszym przewodniku po samoopalaczach.

Good vibes & tan lines

Samoopalacz: O czym muszę pamiętać?

Dobre przygotowanie skóry ma kluczowe znaczenie przy stosowaniu samoopalaczy. Martwe komórki naskórka i szorstkie partie, np. na łokciach, mogą intensywniej się opalać i w tych miejscach mogą powstawać plamy. Aby tego uniknąć, wskazane jest dokładne złuszczanie naskórka! Najlepiej złuszczać skórę nawet 24 godziny przed nałożeniem samoopalacza, aby dać jej wystarczająco dużo czasu na regenerację i zapewnić efekt bez smug.

Piękna opalenizna bez plam i smug

Aby uzyskać równomierną opaleniznę, zalecamy stosowanie niewielkiej ilości samoopalacza. Owłosione partie ciała czy kolana i łokcie są szczególnie kłopotliwe, a aplikacja samoopalacza w tych miejscach jest trudniejsza, czego efektem mogą być niepożądane plamy. Nasza rada: wymieszaj samoopalacz z balsamem do ciała i nałóż go bardzo ostrożnie! Nie zapomnij o rękawicach do aplikacji samoopalacza - nie tylko chronią dłonie, ale także zapewniają bardziej równomierny kolor skóry.

Samoopalacz: Aplikacja odpowiedniej ilości

Jaka jest właściwa dawka? Najlepszą opcją będzie powolna, ale systematyczna aplikacja: nanoś niewielką ilość samoopalacza najlepiej codziennie, aż do uzyskania pożądanego stopnia opalenizny. Następnie wystarczy stosować samoopalacz dwa lub trzy razy w tygodniu, aby odświeżyć i utrwalić opaleniznę. Czy mimo wszystko zdarzył Ci się wypadek przy aplikacji samoopalacza? Nie przejmuj się - wystarczy wziąć kąpiel! Wierzchnia warstwa skóry namoczy się, co ułatwi jej złuszczanie i usunięcie wszelkich niedoskonałości.

Odpowiednie samoopalacze do twarzy

Większość samoopalaczy do ciała ma płynną konsystencję i dlatego raczej nie nadaje się do twarzy. Najlepiej stosować produkty przeznaczone specjalnie do pielęgnacji twarzy. Jeśli masz wrażliwą skórę, upewnij się, że w składzie samoopalacza nie ma substancji zapachowych ani alkoholu. Należy również zachować ostrożność podczas aplikacji produktu! Aby uniknąć plam, należy omijać okolice brwi i linii włosów.

Nasze produkty must-have