Ochrona przed słońcem dla każdego typu skóry!

Jaka ochrona przeciwsłoneczna jest odpowiednia dla mojego typu skóry? Zadajemy to pytanie, gdy tylko rozpoczną się ciepłe, letnie dni. Promienie słoneczne UV oddziałują różnie na każdy typ skóry. W naszym przewodniku o ochronie przeciwsłonecznej znajdziesz produkty chroniące przed słońcem idealne do każdego typu skóry, aby uniknąć nieestetycznego oparzenia słonecznego.

krem-do-opalania Ochrona przed słońcem dla włosów! Ochrona przed słońcem dla każdego typu skóry! Dobrze wiedzieć: pomoc przy oparzeniach słonecznych Self-Tanning Guide

Na początek krótko: ochrona przeciwsłoneczna jest ważna każdego słonecznego dnia. Każdego dnia podczas pielęgnacji nawilżającej sięgaj po artykuły z filtrem przeciwsłonecznym. Zapewniają one ochronę skóry przed promieniowaniem UV na przykład podczas obiadu w parku. Jeśli planujesz świadomie spędzić dzień na słońcu, aby zapewnić najlepszą ochronę skóry, sięgnij po produkty z filtrem SPF50.

Jakie jest zadanie SPF?

 

Filtr przeciwsłoneczny zawarty w produktach chroniących przed słońcem zapewnia wydłużenie indywidualnego czasu ochrony własnej określonego typu skóry. Czas ochrony własnej uzależniony od typu skóry wzrasta wraz z numerem SPF danego produktu. Teraz dowiesz się jaki czas ochrony własnej wiąże się z danym typem skóry!

 
Hauttyp 1

Typ skóry 1: bardzo jasny typ skóry

Bardzo jasny typ skóry nigdy nie opali się latem na brązowo. Charakterystyczne dla tego typu skóry są rudoblond włosy, jasne oczy i liczne piegi. Ten typ skóry jest bardzo podatny na oparzenia słoneczne. Czas ochrony własnej przed słońcem wynosi w tym przypadku od 3-10 minut. Zaleca się tutaj krem do opalania z bardzo wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Hauttyp2 2

Typ skóry 2: jasny typ skóry

Do cech tego typu zaliczają się: blond włosy, jasne oczy, jasna cera i często występujące piegi. Osoby z jasnym typem skóry są względnie łatwo podatne na poparzenia słoneczne i latem raczej nie opalą się na brązowo. Czas ochrony własnej wynosi w tym przypadku od 10-20 minut. Gdy użyjesz filtra SPF 20, zapewniasz sobie ochronę przez maksymalnie 400 minut. Odpowiada to 6 godzinom - najpóźniej po upływie tego czasu przebywania na plaży trzeba się ponownie nasmarować kremem.

Hauttyp 3

Typ skóry 3: brązowawy typ skóry

Cechami charakterystycznymi dla typu skóry 3 jest średnio jasna cera, jasne lub ciemne oczy oraz włosy od koloru ciemny blond do brązowych. Ten typ skóry nie cierpi latem z powodu oparzeń słonecznych (jedynie w bardzo rzadkich przypadkach) i nabiera ładnego brązowego koloru po kąpieli słonecznej. Czas ochrony własnej wynosi w tym przypadku od 20-30 minut.

Hauttyp 4

Typ skóry 4: ciemny typ skóry

Ciemnobrązowe lub czarne włosy, ciemna cera i ciemne oczy to cechy charakterystyczne naszego ostatniego typu skóry. Ten typ skóry nie cierpi latem z powodu oparzeń słonecznych i zawsze nabiera brązowego kolorytu, gdy tylko zetknie się ze słońcem. Czas ochrony własnej wynosi w tym przypadku około 45 minut.

Istotne dla każdego typu skóry:

 

Niezależnie od typu skóry po dniu z promieniowaniem UV należy sięgnąć po produkt po opalaniu, aby zapewnić regenerację i optymalną pielęgnację skóry.

 

Ochrona przed słońcem dla twarzy

Który krem do opalania najlepiej nadaje się do twarzy?

Warstwy skóry na twarzy różnią się od skóry na pozostałej części ciała. Twarz ma dużo cieńszą, zewnętrzną warstwę skóry. Z tego względu również tutaj ważne jest, aby dokonać podziału na różne typy skóry. Specjalne kremy do opalania do twarzy opierają się również na innych składnikach, dlatego mają inną konsystencję. Dzięki temu kremy te zapewniają delikatne właściwości, szybciej się wchłaniają i można je nanosić z większą precyzją. Kremy do opalania do twarzy mogą dodatkowo zawierać składniki takie jak witamina C, A i E, które mogą chronić skórę twarzy przed wolnymi rodnikami.

Dowiedz się, jaka ochrona przed słońcem jest dla Ciebie najlepsza!

Skóra tłusta

w przypadku skóry tłustej lub mieszanej zalecamy użycie niekomedogennego kremu do opalania - skuteczne są tu bezzapachowe receptury niezawierające ekstraktów z alg.

Skóra sucha

skóra sucha wymaga nawilżenia. Potrzebuje ona nawilżającego kremu do opalania do twarzy. Trafnym wyborem jest tutaj produkt typu olej w wodzie.

Skóra wrażliwa

optymalnym wyborem jest tutaj produkt chroniący przed słońcem, który nie zawiera perfum, alkoholu i substancji konserwujących. Wybierz mineralną ochronę przed słońcem.

Skóra normalna

wybierając odpowiednią ochronę przed słońcem dla skóry normalnej nie trzeba zwracać na nic szczególnej uwagi - możesz sięgnąć po swój ulubiony produkt.

Problemy ze skórą jak np. trądzik wymagają specjalnej ochrony przed słońcem!

Trądzik i inne zapalne choroby skóry niestety zawsze wymagają specjalnej pielęgnacji. Zalecana jest ostrożność również podczas wybierania produktu chroniącego przed słońcem. Jeśli masz trądzik, nie zalecamy sięgać po klasyczne warianty kremów lub popularne mleczka do opalania. Idealnym rozwiązaniem są tutaj konsystencje żelowe. Produkty wodoodporne sprzyjają natłuszczaniu skóry i dlatego również nie są zalecane. Z kolei składniki niekomedogenne zwalczają pryszcze - pot i sebum nie mogą w ten sposób zatykać porów.

Krem do opalania pomaga też przeciwko starzeniu się skóry!

 

Promieniowanie UV przyspiesza proces powstawania zmarszczek i przebarwień. Decydując się na stosowanie kremu do opalania podczas swojej codziennej pielęgnacji wypowiadasz wojnę zmarszczkom i przebarwieniom. Światło słoneczne wpływa negatywnie na regenerację skóry - przeciwdziałasz temu używając kremu do opalania lub innych produktów pielęgnacyjnych z filtrami UV, ponieważ absorbują one lub odbijają promieniowanie UV.

 

Dzięki naszej wskazówce idealnie dopasujesz krem do opalania, który zastosujesz podczas codziennej pielęgnacji

Oto prawidłowa kolejność czynności, które doprowadzą Cię do sukcesu. Zacznij od kremu nawilżającego, następnie sięgnij po produkt chroniący przed słońcem, a pod koniec wykonaj swój makijaż dnia!