Dobrze wiedzieć: pomoc przy oparzeniach słonecznych

Ciepłe, słoneczne dni zapraszają do kąpieli słonecznych ­ czy to na plaży, nad basenem odkrytym lub podczas wieczornego biesiadowania. Jeśli wcześniej nie użyjesz kremu, następnego dnia doznasz oparzeń słonecznych. W naszych wskazówkach znajdziesz pomoc w przypadku oparzeń słonecznych i szybciej wyleczysz oparzoną słońcem skórę!

Summer Scents Beach Look krem-do-opalania Ochrona przed słońcem dla włosów! Ochrona przed słońcem dla każdego typu skóry! Dobrze wiedzieć: pomoc przy oparzeniach słonecznych

Co trzeba zrobić w przypadku oparzenia słonecznego!

Gdy tylko zobaczysz, że skóra jest czerwona i odczujesz oparzenie słoneczne, przyłóż do oparzonej skóry zimny, wilgotny kompres. Dobrze jest też zawinąć kostki lodu w ręcznik i przyłożyć go poparzonych miejsc. Podczas procesu chłodzenia następuje pobieranie ciepła ze skóry i łagodzenie jej zaczerwień. Nie narażaj ponownie skóry na stresującą sytuację i pozostałą część dnia pozostań w zacienionym miejscu. Pij dużo wody, aby zapewnić organizmowi wystarczającą ilość płynów. Nanieś na skórę lekki krem ze składnikami leczniczymi.

Jak długo utrzymuje się oparzenie słoneczne skóry?

Gdy zostaniemy na słońcu o jeden dzień za długo, to później pojawia się nieprzyjemne uczucie poparzenia słonecznego. Najczęściej zadawane wtedy pytanie brzmi: Jak długo będzie się ono utrzymywało? Jak najszybciej się go pozbyć? Oparzenie słoneczne i zaczerwieniona skóra nie tylko wyglądają mało estetycznie ­ oparzenie słoneczne może też spowodować długoterminowe uszkodzenia skóry. Na początku trzeba określić, czy mamy do czynienia z oparzeniem lekkim czy ciężkim.

> Lekkie oparzenie słoneczne: charakterystyczną cechą lekko oparzonej skóry jest jej zaczerwienienie, ale boli ona tylko po naciśnięciu zaczerwienionego miejsca. Jeśli miejsce oparzenia słonecznego boli tylko wtedy, gdy przykładowo dotkniesz warstwy skóry ­ wtedy oparzona słońcem skóra zregeneruje się w przeciągu tygodnia.

> Ciężkie oparzenie słoneczne: oparzenie to w przeciwieństwie do lekkiego oparzenia słonecznego odczuwamy również bez dodatkowego oddziaływania na zaczerwienioną skórę. W ekstremalnych przypadkach z powodu oparzeń na powierzchni skóry tworzą się pęcherzyki - w takiej sytuacji należy koniecznie udać się do lekarza i uzgodnić z nim dalszy przebieg działań dla zapewnienia optymalnej regeneracji. Ciężkie oparzenie słoneczne może utrzymywać się do 6 tygodni.

Nasze wskazówki, jeśli już wystąpiło oparzenie słoneczne!

"1) Poszukaj zacienionego miejsca: to już się stało - wystąpiło oparzenie słoneczne. Najpóźniej teraz znajdź schronienie w cieniu. Gdy po kąpieli słonecznej odkryjemy, że mamy oparzenia słoneczne na plecach lub klatce piersiowej ­ powinniśmy założyć t-shirt, aby chronić skórę przed dalszym promieniowaniem słonecznym. 2) Weź zimny prysznic! Twoja skóra jest przegrzana, zaczerwieniona i boli! Można temu przeciwdziałać biorąc lodowaty prysznic. W ten sposób pobieramy ze skóry sprawiające ból ciepło! 3) Regularne nanoszenie kremu: po ukojeniu i schłodzeniu skóry w kolejnym kroku należy nanieść na nią obfitą ilość kremu. Użyj kremu nawilżającego. Kosmetyki po opalaniu mogą sprawić cuda na Twojej podrażnionej i zaczerwienionej skórze. 4) Pij dużo płynów! Oparzenie powoduje podwyższone zapotrzebowanie na płyny. Pij regularnie wodę, zimną herbatę i soki rozcieńczone wodą. Trzeba dużo pić! "

Po kąpieli słonecznej użyj kosmetyków po opalaniu!

Domowe środki, które pomogą w przypadku oparzenia słonecznego!

 

> Jogurt i ser twarogowy: można wygodnie wykorzystać te dwa artykuły spożywcze, które znajdziemy w lodówce. Nanieś ser twarogowy lub jogurt na oparzone miejsca jak maseczkę - działanie chłodzące jest odczuwalne od razu. Należy pamiętać, aby usunąć taką maseczkę ze skóry w odpowiednim czasie przed wyschnięciem.

> Aloe vera: w ostatnich latach aloe vera zagościła na dobre w większości domów. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym działa cudownie na nieestetyczne zaczerwienienia skóry. Należy odciąć kawałek rośliny i nanieść żelowy płyn z jej środka na zaczerwienione miejsca.

> Olejek kokosowy: to kolejny domowy środek, który wspomaga regenerację skóry dzięki swoim składnikom. Substancje odżywcze działają przeciwzapalnie i chłodząco na skórę.

 

Oparzenie słoneczne skóry głowy

Jeśli już za późno, skuteczne w walce mogą być następujące wskazówki:

> Kuracja olejkiem: nadają się do niej produkty do pielęgnacji głowy jak na przykład olejek kokosowy lub migdałowy. W idealnym przypadku pozostaw olejek na skórze, aby działał przez noc i zmyj go rano delikatnym szamponem bez parabenów.

> Spray po opalaniu do głowy: Podobnie jak na ciele produkty po opalaniu zapewniają skórze schłodzenie i przywracają nawilżenie.

> Należy unikać stosowania peelingów do skóry głowy i suszenia suszarką.

> Do rozczesania włosów sięgnij po delikatną, naturalną szczotkę.

Jakie są objawy oparzenia słonecznego na skórze głowy?

 

> Zaczerwieniona skóra głowy

> Opuchnięte obszary skóry

> Bolesne rozczesywanie

> Bóle głowy

> Problemy z krążeniem, nudności i zawroty głowy

 

Jedna z najważniejszych wskazówek to: Zapewnij nawodnienie organizmu! Najczęściej jak możesz pij wodę i zapewnij tym samym wysoki poziom gospodarki wodnej organizmu! W ten sposób Twoje ciało będzie się lepiej regenerowało.