Maseczki na wągry

10 Artykuły
4
4/5 na podstawie wszystkich ocen

Maseczki na wągry: Pozbądź się zaskórników w mgnieniu oka

Nie dla wszystkich czas zaskórników po okresie dojrzewania minął. Mogą one również pojawić się w starszym wieku, jeśli skóra wytwarza zbyt dużo sebum. Maseczki na wągry pomagają usuwać małe czarne kropki, które pojawiają się głównie na nosie i brodzie.

Zaskórniki mają różne przyczyny, np. stres, wahania hormonalne, brak oczyszczania twarzy, czy naturalnie tłusta skóra. Zaskórniki mogą wywołać stan zapalny, a tego należy unikać za wszelką cenę. Maseczka może zatem stanowić ważny krok w oczyszczaniu skóry i delikatnym usuwaniu zaskórników.

Dostępne są następujące maseczki na wągry

Istnieją różne rodzaje maseczek na wągry, które mogą pomóc w walce z zaskórnikami. Obejmują one:

  • Maseczki złuszczające: Popularnym sposobem na walkę z niedoskonałościami skóry jest maseczka ​​usuwająca zaskórniki. Kremową lub żelową maseczkę nakłada się na twarz, następnie pozostawia do wyschnięcia i po 20–30 minutach można ją zdjąć z twarzy. Przy zdejmowaniu maseczki wyciągane są również zaskórniki. W ten sposób skutecznie usuwa się brud ze skóry i porów, a skóra wygląda świeżo i czysto. Jeśli masz bardzo suchą lub wrażliwą skórę, powinnaś unikać maseczek typu „peel-off”, ponieważ mogą one dodatkowo podrażnić skórę. Lepsze w tym przypadku są łagodniejsze alternatywy, które dodatkowe zapewniają skórze odpowiednie nawilżenie. Maseczki peelingujące najlepiej sprawdzają się w przypadku cery tłustej lub normalnej.
  • Maseczki z aktywnym węglem: Węgiel aktywny wiąże brud i nadmiar sebum oraz jak magnes wyciąga zanieczyszczenia ze skóry. Z reguły węgiel aktywny pozyskiwany jest z łupin orzecha kokosowego, które zapewniają skuteczne oczyszczanie skóry. Maseczkę nakłada się na twarz, należy poczekać, aż się wchłonie i można ją po prostu zmyć wodą.
  • Maseczki glinkowe: Zaskórniki można również usunąć za pomocą maseczki glinkowej, która delikatnie wyciąga nadmiar sebum z porów, a jednocześnie dostarcza skórze cennych składników odżywczych. Maseczki glinkowe są szczególnie polecane dla skóry suchej i wrażliwej, dlatego stanowią dobrą alternatywę dla maseczek złuszczających lub z węglem aktywnym.

Prawidłowe stosowanie maseczek na wągry

Zanim usuniesz zaskórniki za pomocą maseczki, należy dokładnie umyć ręce. W końcu każde dotknięcie twarzy dłońmi przenosi nowe bakterie, co może prowadzić do ponownych stanów zapalnych i zaskórników. Przed nałożeniem maseczki należy również oczyścić twarz.

Wybór rodzaju maseczki na wągry uzależnij od preferowanej przez Ciebie metody aplikacji i indywidualnej tolerancji Twojej skóry. Jednak nie tylko zastosowana maseczka ​​decyduje o powstawaniu zaskórników, ale także późniejsza pielęgnacja cery.

Po każdej maseczce należy nałożyć na twarz krem, który dostarczy jej cennych antyoksydantów, minerałów i substancji nawilżających. Najważniejsze jest, aby zastosować lekki krem, który nie będzie zatykał świeżo oczyszczonych porów tłustymi substancjami.

Jak często należy stosować maseczki na wągry?

Częstotliwość stosowania maseczki na wągry zależy od stopnia uporczywości Twoich zaskórników i rodzaju skóry. Jeśli masz cerę normalną lub tłustą, możesz stosować maseczkę dwa do trzech razy w tygodniu, nie wysuszając przy tym zbytnio skóry. W przypadku skóry suchej wystarczy aplikować maseczkę raz lub dwa razy w tygodniu.

Wskazówka: Nakładaj maseczkę tylko na te miejsca, na których pojawiają się zaskórniki. W ten sposób unikniesz nadmiernego wysuszenia innych partii skóry.

W parfumdreams znajdziesz duży wybór maseczek na wągry, które będą kolejnym ważnym elementem w rutynowej pielęgnacji Twojej twarzy.