Pielęgnacja ciała jest ważnym elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Dlatego warto poświęcić jej nieco więcej uwagi, zwłaszcza jesienią. Jesień to czas, kiedy nasza skóra odzyskuje siły i wraca do formy po bardzo wyczerpujących miesiącach letnich. Jednocześnie różnice temperatur i suche powietrze sprawiają, że staje się szorstka i napięta. To, czego Twoja skóra koniecznie potrzebuje, to sezonowo dobranej pielęgnacji, a my podpowiemy Ci, jak ją prawidłowo wykonać.

Pielęgnacja włosów na jesień Pielęgnacja twarzy Golden Glow Czas na przytulną atmosferę Trends

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas jesiennej pielęgnacji ciała?

 

Przede wszystkim należy coraz częściej włączać do swojej rutynowej pielęgnacji peelingi i odżywcze balsamy do ciała. Delikatne oczyszczanie skóry ulubionym peelingiem usuwa martwy naskórek, dzięki czemu odżywcze składniki balsamu do ciała mogą się lepiej wchłonąć.

 

Gdy na dworze robi się chłodniej, coraz częściej mamy ochotę na ciepłą kąpiel. Jednak zbyt długie i częste kąpiele niszczą naturalną warstwę ochronną skóry. To jeszcze bardziej ją wysusza. Dlatego warto dodać do kąpieli odpowiednie płyny lub olejki zawierające lekko nawilżające składniki, takie jak olejek arganowy. Fani kąpieli pod prysznicem powinni zdecydowanie zainwestować w odżywczy olejek pod prysznic.
Rada parfumdreams: stosuj naprzemienny prysznic gorącą i zimną wodą. Dzięki temu poprawisz krążenie krwi, a Twój układ immunologiczny wzmocni się.

Pamiętaj o pielęgnacji stóp i dłoni

 

Często zapominamy jesienią o skórze dłoni, stóp i w okolicy stawów i zaczynamy działać dopiero wtedy, kiedy jest ekstremalnie przesuszona, szorstka i daje o sobie znać. Dlatego też te partie skóry wymagają szczególnej pielęgnacji zwłaszcza jesienią i zimą.
Rada parfumdreams: stosuj dwa różne kremy do rąk: nieco lżejszy, tłusty i szybko wchłaniający się na dzień oraz bardzo odżywczą maskę do rąk na noc..